in

zkTube (ZKT), Arweave (AR) ve Venus (XVS) Kucoin’de Listeleniyor: $ZKT, $AR ve $XVS Nedir?

KuCoin
KuCoin

KuCoin kriptopara borsası bugün bazı altcoin’leri listeliyor. Bu altcoin’ler zkTube (ZKT), Arweave (AR) ve Venus (XVS) olarak açıklandı. Borsa tarafından açıklanan detaylar ise şu şekildedir:

KuCoin, ticaret platformumuza gelen harika bir projeyi daha listelemekten gurur duyar. zkTube (ZKT), Arweave (AR) ve Venus (XVS) artık KuCoin’de listeli olacak. Desteklenen ticaret çifti ZKT/USDT, AR/USDT ve XVS/USDT’dir. Bugün itibariyle ticaret işlemleri, yarından itibaren ise “deposit ve withdrawal” işlemleri yapılabilecek.

zkTube (ZKT) Nedir?

zkTube; düşük gaz ücretleri, daha yüksek verim ve gelişmiş gizlilik sağlamak için ZK-Rollup’ı kullanan bir Avustralya projesidir. Ethereum seviyesinde %100 güvenlik ile Layer 1’den 200 kat daha hızlıdır. PayTube Cüzdan ağ geçidi aracılığıyla Metaverse ve NFT protokollerine girmek için oyun alanında büyük değer sağlar. Misyonu, Çapraz Rollup’ı desteklemek için en iyi Layer 2 ortamı olmaktır.

zkTube’un inovasyon kısmı, daha düşük enerji tüketimi için kanıtlanmış merkeziyetiz bir tasarımla Ethereum’u yeşile çeviren blockchain madenciliği için bir çözümdür. Madencilik ağına önerilen Sıfır Bilgi Kanıtı algoritmasına güvenerek veri tabanlı bir dünyada gizliliği korumaktadır.

Arweave (AR) Nedir?

Arweave, verilerin süresiz olarak depolanması için bir platform sunmayı amaçlayan merkeziyetsiz bir depolama ağıdır.

Kendisini “asla unutmayan topluca sahip olunan bir sabit disk” olarak tanımlayan ağ, öncelikle “permaweb”i barındırıyor. Permaweb’in tanımı ise bir dizi topluluk odaklı uygulama ve platforma sahip kalıcı,merkeziyetsiz bir web’tir.

Venus (XVS) Nedir?

Venus Protocol, herhangi bir üçüncü taraf, fonlar üzerinde gözetim veya protokol üzerinde daha fazla kontrol uygulayan merkezi kuruluşlar olmaksızın kullanıcılara kripto destekli borç verme ve ödünç alma çözümleri sunan Binance Smart Chain üstünde sentetik stablecoin destekli merkeziyetsiz bir para piyasası sistemidir.

Ayrıca Venus, BSC üzerinde çalıştığından, düşük gaz ücretleri ile kullanıcılara DeFi ödünç verme hizmetleri sunmak için blockchain’in mükemmel ölçeklenebilirliğinden yararlanır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Facebook Neden Blockchain Teknolojisine İhtiyaç Duyuyor?

Flamengo Token ($MENGO) Socios’ta Listeleniyor