in ,

zkSync Nedir?

ZK-Rollups mimarisi üzerine inşa edilen zkSync, Ethereum’da ölçeklenebilir ve güvenilir bir protokoldür.

Ethereum için ölçeklendirme çözümü olarak işlev gören zkSync, Ethereum ağındaki ETH ve ERC20 token’larının düşük gaz ücretleriyle transferini sağlıyor. Layer-2 NFT desteğini de içeren proje, kullanıcı fonlarının ana zincirde akıllı bir sözleşme ile güvende tutulması için zk-rollup mekanizmasını kullanıyor.

zkSync Temel İlkeleri

  • Güvenlik öncelikli kullanıcı dostu bir uygulama sunmak
  • Düşük maliyetli ve hızlı işlemler gerçekleştirmek
  • Herkesin erişebileceği bir finans çerçevesi oluşturmak

zkSync, işlemleri ve transferleri hızlı bir şekilde gerçekleştirme yeteneğine sahiptir. Akıllı sözleşme dostu olan zkSync, Şubat ayından itibaren mevcut Solidity programa dilini kullanarak projeler geliştiriyor. Tüm ana platformlar için uyumlu olan zkSync, yerel NFT desteği sunuyor. Bununla birlikte diğer ölçeklendirme yaklaşımlarından farklı olarak zkSync, DeFi ekosisteminin büyümesinde etkili olabilir.

Bybit, Ethereum Foundation ve Binance Labs tarafından desteklenen projenin amacı, kamu blok zincirlerinin kitlesel olarak benimsenmesini hızlandırarak finansal engelleri kaldırmak. Güvenliği önceleyen zkSync ekibinin diğer hedefi, kullanıcı ve geliştirici deneyiminin projenin merkezinde yer almasıdır. zkSync’in hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için Ethereum’daki en keyifli platform haline getirilmesi hedefleniyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Scouthub Nedir?

Binance Labs Hangi 7 Projeye Yatırım Yapıyor?