in ,

zkSync Ekosisteminde Kullanılacak En İyi 7 Protokol

zkSync, Ethereum üzerinde bir Layer-2 ölçeklendirme çözümüdür. zkSync Era ana ağı, şu anda TVL’de yaklaşık 350 milyon dolar ile yayında. 

zkSync’in bir yönetişim tokeni başlatma ve erken benimseyenleri bir airdrop aracılığıyla ödüllendirme olasılığının yüksek olduğu konusunda tartışmalar bulunuyor. Örneğin, özel fonlamada 143,7 milyon dolar toplayan lider Layer-2 projesi Arbitrum, kısa süre önce 1,5 milyar doların üzerinde büyük bir airdrop ile ARB tokeni başlattı. zkSync 458 milyon dolar fo topladı, bu nedenle aktif kullanıcılarını teşvik etmek için yeterli desteğe de sahip. 

SyncSwap 

SyncSwap, zkSync Era’da yer alan bir DEX projesidir. Yenilikçi özelliklerle tamamen sorunsuz ve kullanımı kolay tek noktadan hizmet veren bir DeFi merkezi oluşturmayı amaçlamaktadır. 

iZiSwap 

iZiSwap, zkSync Era üzerinde konsantre likidite AMM sağlayan ve kullanıcıların varlıkları için ekstra gelir üreten üst seviye emir defteri borsasıdır. 

Thirdweb

Thirdweb, kullanıcıların uygulamalarına Web3 işlevselliği oluşturmalarına olanak tanıyan eksiksiz bir geliştirme çerçevesidir. Herhangi bir akıllı sözleşmeyi zkSync Era’ya dağıtmaya izin verir. 

Mute 

Mute, zkSync Era üzerindeki protokoller için bir likidite merkezi oluşturan bir DeFi platformudur. Projenin amiral gemisi dApp’ı Mute Switch, bir AMM DEX’tir. Proje aynı zamanda bir farming ve bond platformudur. 

Velocore 

Velocore, likidite sağlayıcıları için adil tazminat sağlamak amacıyla Velodrome tabanlı ve Solidity kod tabanı üzerine inşa edilmiş bir DEX’tir. 

ZigZag 

ZigZag, zkSync Lite üzerinde merkeziyetsiz bir P2P sipariş defteri değişimidir. Kullanıcılara ücretsiz takas sağlamak için yerleşik atomik takas özelliğini kullanmaktadır. 

Mint Square

Mint Square, zkSync Era ve Starknet üzerinde bir NFT pazarıdır. Ethereum konsensüsü ile güvence altına alınan hızlı onay süresi ve ucuz işlemler sağlar. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ripple (XRP) Boğaları 0,55 Dolar Seviyesini Hedefliyor

Optimism, 587 Milyon Dolar Değerindeki OP Tokenlerin Kilidini Açacak