in ,

zkSync Cüzdan Kurulumu Nasıl Yapılır?

ZK-Rollups mimarisi üzerine inşa edilen zkSync, Ethereum üzerinde ölçeklenebilir ve güvenilir bir protokoldür.

Ethereum için ölçeklendirme çözümü olarak işlev gören zkSync, Ethereum ağındaki ETH ve ERC20 token’larının düşük gas ücretleriyle transferini sağlıyor. Layer-2 NFT desteği de içeren proje, kullanıcı fonlarının ana zincirde akıllı bir sözleşme ile güvende tutulması için zk-rollup mekanizmasını kullanıyor.

zkSync cüzdan kurulumu yapmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

  • Metamask’ı zkSync’e bağlamak için zkSync alpha testnet ağını cüzdana ekleyin.

  • Bir diğer adım olarak “Ağ Ekle” butonuna tıklayın.

  • Üçüncü adımda sizi zkSync alpha testnet ağı ile ilgili doldurmanız gereken bazı boş satırlar karşılayacak. Bu boşluklara aşağıda yer alan bilgileri girerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

– Network Name: zkSync Alpha Testnet

– New RPC URL: https://zksync2-testnet.zksync.dev

– Chain ID: 280

– Currency Symbol (Optional): ETH

– Block Explorer URL (Optional): https://zksync2-testnet.zkscan.io/

  • Dördüncü adım olarak bir miktar test ETH’si talep etmemiz gerekecek. Test ETH talep etmek için “ https://goerlifaucet.com/ “ adresine giderek kayıt olmalı, giriş yapmalı ve ardından cüzdan adresinizi girerek “Bana ETH Gönder” butonuna tıklamalısınız.

  • Test ETH’lerimizi talep ettik, şimdi ETH’yi Goerli’den zkSync testnet’e bağlamalısınız. “https://portal.zksync.io/“ linkini kullanarak, “Bridge (Köprü)” butonuna tıklamalı ve ardından ETH tutarını girerek “Metamask’e Para Yatır ve İşlemi Onayla” adımlarını takip etmelisiniz.

  • Son adım olarak, ekranın sol bölümünde yer alan “Faucet (Musluk)” butonuna tıklayın. Butona tıkladıktan sonra musluktan bir miktar fon talep edin. Bu işlemin ardından Twitter’da tweet olarak paylaşın ve test token’larınızı almak için biraz bekleyin.

Tamamlamanız gereken tüm adımlar bu kadar. zkSync cüzdanınızı kurdunuz ve artık bu cüzdanı zkSync testnet platformları üzerinde kullanmaya hazırsınız.

Kaynak: https://medium.com/@mr.robott/zksync-a%C4%9F%C4%B1na-giri%C5%9F-c%C3%BCzdan-kurulumu-33e6d5922cb9

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto Piyasasında Merkezileşme Riski

Kripto Fonlama Oranlarının Ticaret Üzerindeki Etkilerini Anlamak