içinde

ZKEX Testnet’ine Nasıl Katılınır?

ZKEX

Starknet üzerine kurulmuş olan ve çok zincirli bir DEX olan ZKEX kapalı beta testnet’ine başladı. Testnet şu anda sadece ZKEX’in discord kanalında “zk-fren” rolü almış kişilere veriliyor.

Öncelikle discord kanalında aktif olarak gerekli adımları tamamlamalı ve “zk-fren” rolünü almalısınız. Roller her pazartesi güncellendiği için öncesinde hak kazanmış olsanız bile güncellenmesi için pazartesi gününü beklemelisiniz. “zk-fren” rolünü almadan testnet’i yapamazsınız.

ZKEX Testnet’ine Katılım

Şu an testnet’e sadece aşağıya eklediğimiz link üzerinde 3. seviye olarak “zk-fren” rolü almış kişiler katılabilecek.

Yeni zk-fren rolü aldıysanız Crew’e kayıtlı cüzdan adresinizin sisteme dahil edilmesi biraz zaman alacağı için beklemeniz gerekebilir.

NOT: Başka bir cüzdan bağlanamaz.

1.Adım

ZKEX

https://devnet.app.zkex.com/ adresine Crew üzerinden verdiğiniz cüzdan adresiniz ile giriş yapmalısınız. “Connect Wallet” ile cüzdanınızı bağlamalısınız.

Cüzdanınızı bağladıktan sonra “Get test tokens” ksımına tıklamalısınız.

ZKEX

Layer-1 ve Layer-2’de ayrı ayrı faucet gerçekleştirmelisiniz. “Claim” tuşuna basarak token’ları claim etmeli ve cüzdanınıza gelen imzayı onaylamalısınız.

Sağ üstten Polygon ve AVAX testnet’ini seçmelisiniz. İşlemleri 2 ağda da tekrarlayabilirsiniz.

“Open my account” diyerek cüzdanınızı aktif hale getirmelisiniz.

Ekranda gördüğünüz şekilde tüm paritelerde alım-satım işlemleri gerçekleştirerek tüm işlemlerin gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmelisiniz.

ZKEX

Deposit ve withdraw işlemlerini tüm pariteler için yapmalısınız.

İki aktif testnet ağı bulunuyor; Polygon ve AVAX. İki ağ içerisinde de işlemleri tekrarlamalısınız. Testnet işlemlerinden sonra sistemde eğer bir bug gördüyseniz bunu aşağıdaki formu doldurup yollayabilirsiniz.

Crew üzerinde testnet için eklenen bazı yeni görevler eklenmiş onları da tamamlayabilirsiniz. Discord üzerinde geri bildirimde bulunmalısınız.

Testnet’lerde spam-scam projeler ve içerikler olabilir. Bu yüzden yeni bir Google Chrome profili açıp, üzerine cüzdan eklentisi kurup ve boş bir cüzdan oluşturup testnet’lere katılmalısınız. Bu yazı sadece bilgi amaçlıdır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Cardano (ADA) Ekosistemine Genel Bakış | Bölüm 2

The Sandbox (SAND) Nasıl Stake Edilir?