in ,

Zilliqa (ZIL) Nasıl Stake Edilir?

Zilliqa (ZIL), geleneksel ve merkezi ödeme sistemlerine rakip olacak yeni bir kripto ödeme ağı kurma amacıyla kripto dünyasına dahil oldu. Proje, kurumsal şirketlerin ödeme işlemleri için tercih edilen en güvenilir blockchain ağı olmayı hedefliyor. Zilliqa ağının token’ı olan ZIL nasıl stake edilir bu yazımızda öğrenebilirsiniz. 

Kullanıcı kolaylığını önceleyen proje, kullanıcıların ZIL stake etmesi için çok basit bir yol sunuyor. Stake etmek isteyen kullanıcılar ilk olarak bir cüzdan seçmek zorundalar. Cüzdan seçtikten sonra stake etmek istedikleri platformu seçen kullanıcılar SSN kodunu seçerek stake işlemini gerçekleştirebiliyor.

İlk adım olarak bağlamak istediğiniz cüzdanı seçmeniz gerekiyor. Moonlet, ZilPay, Ledger, Guard Wallet, Zilet, Atomic Wallet gibi cüzdan seçeneklerinin olduğu bir liste karşınıza çıkıyor. Bu cüzdanlardan birini seçerek ilerleyebilirsiniz.

Cüzdanınızı bağladıktan sonra Zilliqa’nın stake etmek için sunduğu Zillion portalını kullanarak stake yapmaya başlayabilirsiniz. Alternatif olarak Moonlet veya Atomic Wallet gibi uygulamaları indirerek doğrudan ZIL’inizi stake edebilirsiniz. Biz yazımızda Zillion’da ZilPay cüzdanını kullanarak Zilliqa ($ZIL) stake etmeyi anlatacağız.

Zillion, non-custodial staking platformudur. Kullanıcılara basit ve güvenilir bir şekilde stake hizmeti sunar. ZilPay cüzdanı ise Zilliqa tabanlı kripto para birimlerini depolamak ve aktarmak için bir tarayıcı uzantısıdır.

  • Bu noktadan sonra ZilPay cüzdanı nasıl oluşturulur buna değinmemiz gerekiyor. Oluşturmak için resmi ZilPay web sitesine gidin ve Chrome Uzantısı düğmesini tıklayın.

  • Sonrasında, Chrome Web Mağazası’na yönlendirileceksiniz. Orada Chrome’a Ekle düğmesini tıklamanız gerekecek.

  • Uzantı başarıyla indirildiğinde, yeni bir cüzdan oluşturabileceğiniz veya mevcut bir cüzdanı geri yükleyebileceğiniz cüzdan oluşturma sayfasına yönlendirileceksiniz. ZilPay’iniz yoksa Oluştur’a tıklayın.

  • Cüzdan kurulumu gayet basit. Herhangi bir cüzdan kurulumuyla aynı adımları ilerleyeceksiniz. Cüzdanın size yönlendirdiği gizli ifadeyi doğru sırayla oluşturduktan sonra hesap şifrenizi oluşturabilirsiniz. Cüzdan kurulumunu doğru bir şekilde gerçekleştirdiyseniz aşağıdaki görsel ile aynı cüzdan uzantısını göreceksiniz.

Zilliqa (ZIL) Nasıl Stake Edilir?

Şimdi ise Zilliqa stake platformunda ZilPay kullanarak nasıl ZIL stake edebileceğinizi detaylandıracağız.

Adım 1: İlk olarak ZilPay’de oturum açmanız gerekiyor. Tarayıcınızda ZilPay uzantısını açtıktan sonra şifrenizi girerek cüzdanınızın kilidini açın.

  • Stake için ZIL token’larına ihtiyacınız olacak. Cüzdanınızda yoksa önce borsada token alışverişi yaparak ZilPay’i yenilemeniz ve ardından bunları ZilPay cüzdan adresinize aktarmanız gerekir.

Adım 2: Ardından ZilPay’i Zillion’a bağlayacağız. Zillion platformuna gidin ve Sign in for Delegators düğmesine tıklayın.

Adım 3: Ardından cüzdan listesinden ZilPay’i seçin.

Adım 4: Sonrasında Unlock Wallet seçeneğine tıklayın.

Adım 5: ZilPay cüzdanındaki bağlantıyı onayladıktan sonra kontrol paneline yönlendirileceksiniz.

Overview bloğunu görüyorsanız ZilPay cüzdanınızı başarıyla bağladınız demektir.

Adım 6: Son olarak bir SSN Operatörü seçmeniz gerekiyor. Sayfayı Staked Seed Nodes bölümüne kaydırın ve bir SSN operatörü seçin (örneğin, Everstake). Ardından, seçilen SSN operatörünün sağındaki Stake’e basın.

Adım 7: Stake edeceğiniz ZIL token miktarını girin ve işleminizi onaylamak için Stake seçeneğine tıklayın.

Adım 8: Bundan sonra Confirm (Onayla) düğmesine tıklayarak işleminizi kabul etmeniz gereken ZilPay uzantısına yönlendirileceksiniz.

Adım 9: İşleminiz gönderildikten sonra işleminizin numarasını içeren bir açılır pencere karşınıza çıkacak.

Token’larınızı başarılı bir şekilde stake ettiyseniz işlem My Staking Portfolio kısmında görünecektir. Aynı bölümde “Stake Çekme” seçeneğine tıklayarak token’larınızı geri alabilirsiniz. İşte bu kadar. ZIL token’larınızı başarılı bir şekilde stake ettiniz!

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Hastalıklara Karşı Blockchain Teknolojisi

2022’nin En Etki Yaratan 10 FinTech Şirketinden 5’i Kripto Şirketi Oldu!