in ,

ZetaChain Athens-3 Testnet Başlıyor!

1 Mayıs’ta başlaması planlanan ZetaChain’in Athens-3 testnet’ine son başvuru için sayılı günler kaldı. Bu yazımızda ZetaChain Athens-3 testnet’in detaylarını kaleme alacağız. 

ZetaChain; güvenlik, operasyonlar, performans, kullanıcı deneyimi dahil olmak üzere topluluğu ile protokolünü daha da geliştirmek için teşvik edilmiş bir testnet başlatacak. Testnet şu anda deneyimli onaylayıcıları ve geliştiricileri işe almaya odaklanmanın yanı sıra ZetaChain’i geliştirmek ve test etmek için kullanılacak. 

Testnet

Peki onaylı bir katılımcı olarak nelerden sorumlu olacaksınız? Eğer Athens-3 testnet ile etkileşim kurmak istiyorsanız bir validator çalıştırmak, işlem yapmak, ağın ve geliştiricilerin güvenliğini sağlamak ve belirli görevleri tamamlamak gibi sorumlulukları yerine getirmeniz gerekiyor. Ancak ZetaChain testnet ile etkileşim kurmanız için gerekli bazı özellikler de bulunuyor. ZetaChain’in açıkladığına göre testnet’i deneyimleyecek kişilerin Cosmos SDK veya DevOps deneyimine sahip olması gerekiyor. 

Son başvuru tarihinin 30 Nisan 2023 02.59 (TSİ) olduğu testnet, 1 Mayıs tarihinde başlatılacak. Her biri 1 ve 3 hafta arasında sürecek dört aşamadan oluşan testnet, TGE sonrası 1 yıllık kilitlenme ile 4.2000.000 ZETA ödülü tahsis edecek. Tahsis edilecek olan bu miktar toplam token arzının %0.2’sine denk geliyor. 

Testnet’e katılmak isteyen kullanıcılar, ZetaChain’in seçim komitesi tarafından belirlenecek. Kullanıcıların başvurularının sunulmasının ardından ZetaChain, seçilen katılımcılara ulaşacak ve ödüllere hak kazanabilmeleri için onları KYC/KYB/AML için whitelist’e alacak. 

Testnet

Başvuru sahipleri aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilecek: 

  • Cosmos SDK tabanlı doğrulayıcı çalıştırma deneyimi,
  • Cosmos SDK protokolleri ve EVM uyumlu akıllı sözleşme katmanları ile geliştirme ve bunların güvenliğini test etme deneyimi,
  • DevOps ve diğer operasyonel deneyim,
  • Gerekli API’lere erişimin yanı sıra donanım gereksinimlerini karşılama becerisi.

Katılımcılara dağıtılacak olan ödüller ise ZetaChain’in 1 yıl süreyle kilitlenen ana ağ lansmanından sonra onaylanmış ve uygun katılımcılara dağıtılacak. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Injective Protocol (INJ) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bitcoin (BTC) FED Korkusuyla Yatay Hareket Ediyor