in , ,

Zecrey Legend Testnet Yayınlandı! Nasıl Katılınır?

Zecrey, kulanıcılarının varlıklarının sahipliğini korumak için zKRollup teknolojisine dayalı bir Layer-2 ölçeklendirme protokolüdür. Proje; Binance Labs, Spartan Group, Shima Capital gibi önemli şirketlerden 10 milyon dolarlık bir fon topladı. 

Zecrey Legend Testnet Nedir? 

Zecrey Legend, Zecrey Protocol’ün bir testnet’idir. Bu testnet, Layer-1 Wallet, Layer-2 Legend Wallet ve Zecrey NFT Marketplace’i içeriyor. Birinci aşaması 3 Aralık tarihinde başlatılan Zeyrec Legend ön testnet için projeye 29 Kasım tarihine kadar 7 bin kişi başvurdu.

Test ağının ilk aşamasında, mobil uygulamaya odaklanılacak. İkinci aşamada ise web uygulamasının ve tarayıcı uzantısının yeni bir sürümü kullanıma sunulacak. 

Zecrey Legend, BNB Chain’in tepesinde yer alan zKRollup tabanlı bir Layer-2 NFT pazar yeridir. Birinci sınıf UI/UX ve sağlam bir kriptografi yapı ile BNB üzerinde oluşturulmuştur. 

Zecrey Legend Kullanıcılara Ne Sunuyor? 

Zecrey Legend, kullanıcıların veya varlıkların güvenliğinden ödün vermeden anında ticaret, ölçeklenebilirlik gibi özellikler sunmasının yanı sıra NFT mint etme veya transfer etme durumlarında gas ücreti talep etmez. Proje; güvenli, hızlı ve uygun fiyatlı NFT işlemleri sağlamak için zKRollup teknolojisinden faydalanır. 

Zecrey Legend’ı Diğerlerinden Ayıran Özellikler

Ölçeklenebilir bir Layer-2 NFT pazar yeri olan Zecrey Legend’ı diğerlerinden ayıran dört temel özellik bulunmaktadır. Bu özellikleri ise şöyle açıklayabiliriz: 

 • Web3 oyunları için NFT motoru
 • Yüksek ölçeklenebilir NFT platformu
 • BNB Chain üzerinde kurulu olması
 • Saniyede binlerce işlem

Testnet

Projenin ilk testnet’i olan Zecrey Zero, gizlilik özelliklerine sahip bir Layer-2 iken Zecrey Legend, Layer-2 NFT pazarının temelidir ve Web3 oyunları için NFT motoru görevi görür. 

Testnet’e Nasıl Katılırım? 

 • İlk olarak Zecrey’in resmi web sitesi üzerinden mobil uygulamayı indirmelisiniz. Uygulamayı indirmek için “https://www.zecrey.com/download” linki kullanabilirsiniz.
 • Sonrasında yeni bir cüzdan hesabı oluşturmanız ya da herhangi bir cüzdana sahipseniz entegrasyonunu gerçekleştirmeniz gerekiyor.
 • Ağı test etmeden önce test tokenleri almak için “https://testnet.bnbchain.org/faucet-smart” web sitesi üzerinden testnet BNB tokenlerinizi talep edebilirsiniz. 

Zecrey, bu testnet’i kutlamak için Genesis NFT dağıtacağını da duyurdu. Her aşama için nitelikli katılımcılar arasından rastgele seçerek 5.000’e kadar NFT dağıtacaklarını da belirttiler. 

Ödül dağıtımı için ayrıntılar ise şöyle:

 • Katılımcı sayısı 10.000’e ulaşırsa: 1.000 NFT
 • Katılımcı sayısı 20.000’e ulaşırsa: 2.000 NFT
 • Katılımcı sayısı 30.000’e ulaşırsa: 3.000 NFT
 • Katılımcı sayısı 40.000’e ulaşırsa: 4.000 NFT
 • Katılımcı sayısı 50.000 ve üzerine ulaşırsa: 5.000 NFT hediye edilecek. 

Legend Genesis NFT’leri ana ağ başlatıldığında Layer-2 NFT pazarı olan Zecrey Legend üzerinde mint edilecek. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

FED Yılın Son Faiz Kararını Açıklayacak, Karar Ne Yönde Olacak?

Coinbase Custody Nedir?