in ,

YuzuSwap Nedir?

Oasis Network üzerine inşa edilmiş olan YuzuSwap, kullanıcılar için güvenilir bir DEX ekosistemi sunuyor. Bu yazımızda YuzuSwap nedir sorusunu ele alıyoruz.  

YuzuSwap, Oasis’in EVM uyumlu ParaTime katmanı olan Emerald üzerine kurulu gizliliği önceleyen Layer-1 ağıdır. Sistemsel olarak taraflar arasında güvenilirliğin sağlandığı merkeziyetsiz bir borsa olma misyonuyla hareket ediyor. Bu bağlamda da Oasis ekosistemi içerinde yer alan token’ları keşfetmek ve değiştirmek için güvenli, hızlı ve düşük maliyetli bir sistem sunmayı amaçlıyor.

YuzuSwap, Emerald’ın düşük transfer ücretlerinden, yüksek veriminden ve işlem hızından yararlanarak DeFi topluluğunun beklediği bir DEX olmayı hedefliyor. ETH tabanlı ve Oasis tabanlı tokenlar arasında geçiş yapabilme ve havuzlara likidite sağlayarak YUZU coin kazanma fırsatı sunuyor. YuzuSwap, “trade madenciliği (mining pool)” için daha sonra kullanılacak olan bir havuza sahiptir. YuzuSwap, burada yer alan token’ları Trading Pool Share Tokens (TPST) olarak adlandırıyor. Bu sistemin en büyük yararı, TPST bakiyesini çekene kadar her trade’in her blokta kazandırmaya devam edecek olması.

YuzuSwap, tüm işlemlerde %0,3 işlem ücreti kesiyor. Bu ücretin %80’i fiyat dalgalanmalarının kontrolü için kullanılırken %20’si, YUZU token sahipleri tarafından yönetilen DAO yönetim bütçesine gönderiliyor. YUZU coin sahipleri protokolle ilgili konularda söz sahibi olabiliyor. YUZU coin’in toplam arzı 500 milyon ile sınırlıdır. Bunların %70’i likidite madenciliği ve ticaret madenciliği havuzlarından çıkarılırken %10’u ekibe, %10’u topluluğa ve %10’u erken aşama yatırımcılara ayrılıyor.

2022 yılında ekosisteme dahil olan YuzuSwap, MEXC borsasında listelenmeye başladı. YuzuSwap fiyatı son 24 saatte yüzde 1,3 oranında azalış göstererek 0,010073857229 dolardan fiyatlanıyor. Oasis Network’te yer alan her projeye entegre edebilen YuzuSwap, finansal kurumlar ile iş birliği içinde çalışarak yeni projelerin fonlamasını sağlayacak. Uzun vadede YuzuSwap’ın Oasis Network’teki DeFi ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olması bekleniyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

DeFi

Ethereum Token Nedir? DeFi Varlık Türleri için Bir Kılavuz

Evmos (EVMOS) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?