in

Yürütme Emri Kripto Paralar’ı Destekledi

ABD Hazinesi, yürütme emrini önce yayınladı ardından kaldırdı.

Kriptopara

ABD Hazinesi’nin, Başkan Joe Biden’ın dijital varlıklara yönelik destekleyici bir duruş sergilediği gözlemlenen yürütme emri yayınladıktan sonra kripto paralar yükselişe geçti. 

Daha sonra kaldırılan bildiri, yürütme emrinin dijital varlık politikasına kapsamlı bir yaklaşım ve devlet kurumların koordineli olarak hareket etmesi gerektiğini belirtiyor. Kaldırılan bildirinin detaylarını aşağıda görebilirsiniz,

Kaynak: The Block

Trader’lar nihai yürütme emrini beklese de, kripto para birimlerini destekleyen kısacık Hazine açıklaması, iyimserliği artırmak için yeterli oldu.

Japon kripto para borsası Bitbank’ın piyasa analisti Yuya Hasegawa CNBC’ye verdiği demeçte, “Sızan Hazine beyanı, gerçekçi olmayan düzenlemeler uygulamak yerine endüstrinin gelişimine odaklanıyor gibi görünmesi nedeniyle piyasa tarafından memnuniyetle karşılandı” yorumunda bulundu.

Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, “Yellen ve Biden’ın kriptoya yönelik yürütme emri açıklamaları görünüşe göre erken yayınlandı. Açıklamalar, inovasyonu destekleyecek ve dijital varlık politikasına kapsamlı bir yaklaşım çağırısında bulunuyor. Tartışılan kripto düzenlemesine yönelik bu yapıcı yaklaşımı alkışlıyorum. ABD’nin kriptoda lider kalmasını sağlamak için çeşitli paydaşlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.” olarak değerlendirdi.

Çin gibi ülkeler kripto para ticaretini ortadan kaldırmaya çalışırken, El Salvador gibi diğerleri dijital varlıkları benimsedi. Ancak ABD şu anda kripto para birimlerini geliştirmek ve düzenlemek için üst düzey bir çerçeveye sahip değil. Bu durum, ülkede kriptoların benimsenmesi konusunda yeterince adım atılamayacağına yönelik endişelere neden oluyor. 

Geçen yıl, kripto para borsası Coinbase, ABD’nin dijital varlık piyasasını denetlemek için yeni bir düzenleyici oluşturması gerektiğini söyledi.

Kaynak: CNBC

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Bullieverse (BULL) Huobi Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor: Bullieverse (BULL) Nedir?

Santander, Tokenize Tarım Kredileri Uygulamasına Başlıyor