içinde ,

YÖK Başkanı: “NFT ve Blockchain Bölümleri Açılacak”

Yükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Prof. Dr. Erol Özvar, üniversitelerde NFT ve Blockchain ile ilgili bölümlerin açılacağını duyurdu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.  Özvar’a, “NFT, Blockchain gibi teknolojilerin üniversitelerde bölümleri açılır mı?” sorusu yöneltildi. Özvar soruya  “Doğrudan bu temaları da içeren bölümler ve programları şu anda tasarlıyoruz” şeklinde cevap verdi.

Güncel ve günden güne gelişen NFT ve Blockchain konularını kapsayan bölüm ve programların üniversitelerde açılmasını planladıklarını belirten Prof. Dr. Erol Özvar, şu ifadeleri kullandı:

“Son yıllarda en çok talep edilen ve dünyada da güncelliğini koruyan bir alanı oluşturuyor. Açıkçası bu alanlar, en çok hoca ihtiyacı duyduğumuz bölümlerden birini oluşturuyor.  Bu alanlara ilgisi olan arkadaşlarımız varsa, hiç durmasınlar ve çalışmaya devam etsinler. Şu anda, doğrudan bu konu ve temaları kapsayan bölüm veya programlar tasarlıyoruz.”

Türk üniversitelerinin son 20-25 yılda önemli adımlar attığına değinen Özvar, özellikle uzaktan eğitim süreciyle birlikte dijitalleşmenin tüm evrelerini, dijital olarak takip edebilecek programları ve yazılımları kullanmaya başladıklarına değindi. Uzaktan ve açık öğretim unsuruyla eğitim öğretim, dijital dönüşümün sadece bir parçası olduğunu söyledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Kripto,

Küresel Düzenleyiciler, Kripto İçin Ortak Bir Kuruluş Başlatacak!

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 15 Mayıs 2022