in ,

Yatırımcılara Yönelik En İyi 10 Kripto Aracı

Kripto paralar gün geçtikçe popülerliği ile gündeme geliyor. Volatilite yaşansa da süreci kaçırmak istemeyen yatırımcılar, riskli hamlelerde bulunuyorlar. Sunulan 21.000’den fazla kripto para, kurumsal kesimin de oldukça dikkatini çekiyor.

Ekosisteme katılanların sayısı da bu doğrultuda günden güne artıyor. Fakat kritik olan, bu sürece hakim olarak katılmak ve araçları doğru kullanabilmektir. Biz de bu yüzden yatırımlarınızda yardımcı olabilecek en iyi 10 kripto aracını listeledik. 

1. Messari

Kriptoya ticari olarak yaklaşan ya da grafikleri algılamak isteyenler için kullanılabilecek ücretsiz bir veri toplayıcısıdır. Tarayıcı içerisinde hem fiyat, piyasa değerlerine erişim sağlanırken hem de araştırmaları özelleştirmeye yardımcı olur. Bu veri tabanı genel anlamda ücretsiz olsa da daha detaylı bilgilere sahip olmak için premium seçenekler de bulunmaktadır.

2. Glassnode

Ağ etkinliği kontrolü sağlayan Glassnode, bir noktada istihbarat platformu olarak nitelendirilebilir. Veri topladıktan sonra bu verileri yatırımcılara iletir. Bununla birlikte işlemleri görüntülemek için de kullanılan Glassnode, fiyat verileri ile uyarıda bulunmaktadır. Ücretlendirme kısmına gelecek olursak, Layer-1 veriler için ücretsiz olan platform, detaylı bilgiler için premium üyelik seçeneğine sahiptir.

3. LunarCrush

Bildiğimiz üzere kripto para birimlerinde sosyal etkiler, rakamlar bazında oldukça kendini gösteriyor. LunarCrush, Bitcoin ve Dogecoin gibi sosyal etkiler sebebiyle volatilite yaşayan birimlerin etkileyicileri hakkında bilgi sağlayan bir programdır. Bununla birlikte sistem bu bilgileri sağlayanların özelliklerini ve verilerini saklı tutar. Buna ek olarak ödüllendirme sistemi de bulunmaktadır.

4. Coin Metrics

Piyasa ağ verilerine yönelik bilgi sağlayan Coin Metrics, 100’den fazla varlığa ve 400’den fazla metriğe erişim imkanı sağlar. Bunlara ek olarak Coin Metrics’in web sitesinde fiyat listeleme özelliği bulunmaktadır. Erişim sağlayabilmek için API anahtarına sahip olmanız gerekmektedir.

5. Santiment

2.000’lik kripto portföyüne sahip olan Santiment, finansal veriler sağlayıp birimlerin fiyat tahminlerine yardımcı olur. Bununla birlikte Santiment’te, temel bilgi ve davranış raporlarına da erişim sağlayabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak sosyal hacimde bir artış olduğunda uyarı vermesi de öne çıkan özelliklerinden biridir. Ücretlendirmeye gelecek olursak, aylık 44 dolara temel metriklerle pazar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

6. CoinGecko

Kripto paralara yönelik en büyük veri toplayıcılardan biri olan CoinGecko, diğer araçlara göre daha popülerdir. 500’den fazla kripto borsasına yönelik canlı fiyat takibi sağlayan CoinGecko, derinlemesine analizler sunar. Genel bakış için ücretsiz olan platform, premium üyelikte 41,66 dolar fiyatlandırmasına sahiptir.

7. CoinMarketCal

Platform, piyasa ile ilgili tüm etkinlikler hakkında bilgilendirme sağlayan bir kripto takvimidir. Bu platform sayesinde güncel bilgilere hakim olmak kolaylaşır. Kendi içerisinde oylama sistemi olan CoinMarketCal, verilerin doğruluğuna yönelik oldukça dikkatli adımlar atmaktadır. 

8. Coin Dance

Bitcoin araştırma platformu olan Coin Dance, yoğun bir veri tabanına sahiptir. Birçok ölçümü izleyen platform, kripto benimsemesine yönelik bilgi sağlamaktadır. Topluluk odaklı olan platform, bilgilerin oylanmasını sağlayan bir sisteme sahiptir.

9. CryptoMiso

Anlık olarak takip ettiğiniz kriptolara yönelik bilgi sağlayan CryptoMiso, bünyesinde birçok birimi bulundurmaktadır. Buna ek olarak, kripto paraların taahhüt verilerine erişim sağlamaktadır.

10. Skew/Coinbase Prime

Coinbase’in geçen yıl satın aldığı Skew, mevcutta Coinbase Prime’ın bir parçasıdır. 25 Eylül itibarıyla kullanıma kapanan Skew, Coinbase Prime’a yönlendirilmiştir.

kriptopara, Bitcoin

Bu araçlar, yatırım yapmadan önce yapılan araştırmalar doğrultusunda kolaylık sağlarlar. Bununla birlikte yoğun veri tabanları sayesinde karşılaştırma ve doğru hamle yapma olasılığınızı da artırırlar. 

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu.

kripto

2023’te Çıkacak Yeni Blok Zincir Ağları

Her DeFi Yatırımcısının Bilmesi Gereken 7 Metrik