içinde ,

Yatırımcı Kevin O’Leary Kripto Varlıklar Hakkında Konuştu

O'Leary

Bay Muhteşem lakaplı Kanadalı iş adamı, yatırımcı ve televizyon programcısı Kevin O’Leary kripto varlıklar hakkında konuştu.

Kevin O’Leary, düzenleyicilere danışmadan kriptopara birimlerine yatırım yapmayacağını söyledi. Ünlü yatırımcı, Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve Hedera (HBAR), gibi blockchain projelerine meraklı olduğundan bahsetti ve uzun vadede bu projelerin kazandırabileceğini ima etti.

O`Leary Kripto Varlıklara Karşı Mesafeli

Geçtiğimiz yıllarda kriptopara birimleri ile sıcak ve soğuk bir ilişkisi olan O’Leary 2019 yılında sektöre karşı ağırlıklı olarak olumsuz bir duruş sergilemiş ve Bitcoin’i “değersiz” olarak nitelendirmişti. Ancak 2021’in başında kriptoparalara karşı olan bakış açısını yumuşatmaya başladı. Bitcoin’e karşı olmadığını ve ona saygı duyduğunu söyledi. O`Leary, kısa bir süre sonra portföyünün %3’ünü BTC’ye tahsis ettiğini açıkladı.

CNBC’de yakın zamanda yapılan bir röportajda O’Leary, konuyu düzenleyicilerle görüştükten sonra bir kez daha dijital para birimlerine yatırım yapacağını açıkladı. Kripto varlıklar ile neyin mümkün olup olmadığı kesin olarak anlaşılmadan kendisinin bu varlıklara hep mesafeli olacağından bahsetti. Kanadalı milyarder diğer insanlardan farklı olarak kripto varlıkları birer yazılım geliştirici olarak gördüğünü söyledi.

“Sadece birine değil, hepsine yatırım yapmam gerekiyor çünkü kazananın kim olacağını bilmiyorum`” dedi.

O'Leary
Kevin O’Leary

O’Leary ayrıca stablecoin’lere ve değerlerine de değindi. Rus dijital rublesi ve Çin dijital yuan’ın, bu ülkelerdeki blokzinciri gelişmeleri veya para sahipliğini nasıl izledikleri hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığı için çekici finansal araçlar olmadığını açıkladı.

Bunun yerine, USDC’yi öne çıkardı. Circle tarafından kurulan USD Coin, ABD dolarına sabitlenmiş; Ethereum, Stellar, Algorand, Solana, Tron ve Hedera Hashgraph sisteminde çalışan bir stablecoindir. İş adamı, enflasyonun mevcut yükselişinin doların satın alma gücünü azalttığı için bunun “sezgilere aykırı” gelebileceğini kabul etti.

Bununla birlikte, ona göre USDC satın almak potansiyel olarak %6 getiri sağlayabilir. Mali kriz nedeniyle gücünü kaybeden “büyük miktarda nakit” üzerinde oturan O’Leary, bu miktarın %5’ine kadar USDC’ye yatırım yapacağını ima etti.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Baha Atakan Göze tarafından yazıldı.

Blockchain teknolojisi, kripto paralar ve yatırım enstrümanlarına ilgili işletme 3.sınıf öğrencisi .

Kriptopara

THETA (THETA), Polygon (MATIC) ve Reserve Rights (RSR) Teknik Analizi | 29 Kasım 2021

kriptopara, Bitcoin

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 29 Kasım 2021