içinde ,

Yapı Kredi Portföy Yönetimi’nden Blockchain Fonu

Yapı Kredi Portföy Yönetimi, dün (4 Ocak) yaptığı KAP bildirimiyle YAPI KREDİ PORTFÖY FİNTECH VE BLOCKCHAİN TEKNOLOJİLERİ FON SEPETİ FONU adında bir fon oluşturacağını bildirdi. Fonun 20 Ocak’ta yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Kriptopara ve blockchain teknolojisi, dünya genelinde benimsenmeye devam ediyor. Şirketler ve finansal kuruluşlar bu değişime ayak uydurmaya çalışıyor.

Ülkemizde halihazırda Garanti Portföy, Ak Portföy ve İş Portföy gibi yatırım kuruluşlarının blockchain odaklı teknoloji fonları bulunmakta. Bu gelişmeyle birlikte bu listeye Yapı Kredi Portföy de eklenmiş oldu.

Portföyün Yatırım Stratejisi

Fon, yatırımcılarına finansal teknolojiler ve blokzinciri teknolojileri alanında yatırım yapma şansı sunuyor. Ayrıca, portföyüne dahil edeceği finansal teknolojiler ve blokzinciri teknolojileri sektörü endekslerini takip eden borsa yatırım fonlarıyla ilgili sektörlerdeki değer artışlarına dayalı getiri sağlamayı hedeflemektedir.

Fon toplam değerinin asgari %80’i devamlı olarak finansal teknolojiler ve blokzinciri teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirketlere, borçlanma araçlarına, Amerikan Depo Sertifikalarına (ADR), Global Depo Sertifikalarına (GDR) ve finansal teknolojiler ve blokzinciri teknolojileri alanında yatırım imkanı sağlayan yerli/yabancı yatırım fonları ile yerli/yabancı borsa yatırım fonlarına yer verecek.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Huobi Primelist

Celo (CELO), Huobi Global’de Listelendi: CELO Nedir?

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatını Etkileyecek Önemli Gelişmeler