in

Yapay Zeka Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Yapay zeka, 2023 ile birlikte hayatımızda en çok konuşulan teknolojilerden biri haline geldi. Günden güne büyüyen ve gelişen yapay zeka alanında son bir hafta içinde neler yaşandı birlikte inceleyelim.

Microsoft’tan Yapay Zeka Destekli Giyilebilir Teknoloji Hamlesi!

Microsoft, giyilebilir teknoloji alanındaki varlığını sensörlerle donatılmış yapay zeka destekli bir sırt çantası çıkarmayı planlayarak güçlendiriyor.

Şirketin yaptığı patent başvurusu, geçtiğimiz hafta ABD Patent ve Marka Tescili Ofisi tarafından onaylandı. Şirketin çıkarmayı planladığı sırt çantası, etrafındaki objeleri tanımlayabilecek, kullanıcıya yol tarifi yapabilecek, bulut uygulamalara bağlanarak diğer akıllı cihazlar ile iletişim kurabilecek.

Siri’ye Yapay Zeka Özelliği Geliyor

Apple, 12 Eylül’de Wonderlust adını verdiği bir etkinlik düzenleyeceğini açıkladı.

Gerçekleştirilecek bu etkinlikte, Siri’nin yeteneklerine entegre edilecek yapay zeka özelliği de tanıtılacak. Rapora göre Siri, karmaşık komutları ve birden fazla adımı anlayabilecek ve otomatikleştirebilecek. Bu, kullanıcılara daha karmaşık görevleri sesli komutlarla gerçekleştirmeleri için kolaylık sağlayacak.

Mujin, 85 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Endüstriyel amaçlı yapay zeka yazılımları geliştiren Mujin, 85 milyon dolar yatırım aldı.

Mujin’in gerçekleştirdiği C serisi yatırım turuna SBI Investment liderlik ederken, katılımcılar arasında Pegasus Tech Ventures ve Accenture yer aldı. Şirket, topladığı fonları operasyon alanını genişletmek için kullanacağını ifade etti.

X, Herkese Açık Gönderileri Yapay Zeka Modellerini Eğitmek İçin Kullanacak

X, herkese açık gönderilerin verilerini, makine öğrenimi ve yapay zeka modellerini eğitmek için kullanacağını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Topladığımız verileri ve herkese açık mevcut bilgilerini kendi makine öğrenimi ya da yapay zeka modellerimizi eğitmek veya bu politikada ana hatlarıyla belirtilen amaçlar için kullanılabilir.”

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyatlarında Takip Edilecek Seviyeler Hangileri?

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri