içinde , , ,

Yaklaşan En İyi 7 DeFi ve NFT Projesi

IDO
IDO - Initial DEX Offering

Yakında halka arz veya ilk listeleme ile pazara girecek olan, umut vadeden düşük bütçeli DeFi ve NFT projelerinin bir listesini hazırlayıp sizler için tanıttık, destekçi ve partnerleriyle birlikte listelenme tarihlerini ve yerlerini de derledik.

Libre DeFi (LIBRE)

Libre, DeFi kullanıcıları için zincirler arası ekonomiyi basitleştirmek için tek duraklı bir platformda likidite sağlayan merkeziyetsiz bir AMM ve Yield Aggregation protokolüdür. Libre, zincirler arası likidite pençesini, en uygun fiyatı bularak ve tek bir tıklamayla likiditeye dönüştürerek otomatik birleştirme ile farming kampanyalarını başlatmak için kullanır.

Libre’nin USDL Stablecoin’i, platformdan alınan ücretlerle varlık desteklidir. Libre ayrıca, sektöre akın eden yeni nesil genç bireyleri dahil etmek için sağlam NFT Ekosisteminden yararlanarak staking için sadakat bonusları da sunuyor. Hesaplarına doğrudan kredi kartlarından para yatırmak isteyen DeFi kullanıcıları için giriş engelini azaltmak için fiat rampaları da sunacak.

Libre

$LIBRE tokeni için IDO 8-9 Kasım tarihlerinde LavaX Labs ve AvaXlauncher üzerinden gerçekleşti. 10 Kasım tarihinde de PancakeSwap, QuickSwap ve Trader Joe platformlarında listelenecek.

 • Listelenme Fiyatı: 0.13$
 • Listelenme Marketcap’i: 858,000$
 • Özel Satışta Toplanan Miktar: 800,000$

Dragon Kart (KART)

Dragon Kart, Binance Smart Chain üzerine kurulu ilk 3D play-to-earn Savaş Yarışı oyunudur, oyundaki karakterler Vietnamlı tanınmış sanatçı Thang Fly tarafından hazırlanan bir Pikalong çizgi roman serisinden alınmıştır.

Bu seri, yaklaşık 5 yıldır Vietnam’da en çok kullanılan iletişim uygulaması olan Zalo’da (Çin’deki Wechat veya Kore’deki Kakao ile karşılaştırılabilir) milyonlarca Vietnamlı kullanıcıyla tanışmış oldu.

Dragon Kart

$KART tokeni için IDO 9-12 Kasım tarihleri arasında 4 farklı platformda olacak. Bu platformlar; ChainBoost, LuaSwap, BSC Station ve Launchzone olacak.

 • Listelenme Fiyatı: 0.16$
 • Listelenme Marketcap’i: 606,400$
 • Özel Satışta Toplanan Miktar: 1,100,000$

Elemon (ELMON)

Elemon, Elematris’in gizemli ve güzel dünyasından esinlenmiştir ve milyonlarca kişinin NFT ve blockchain tabanlı oyun dünyasına basit, yaratıcı ve eğlenceli bir şekilde katılmasını sağlayacak kapsamlı bir dijital canavarlar platformu oluşturmak amacıyla geliştirilmiştir.

NFT teknolojisinin yeni nesil IDLE RPG mekanizmasıyla birleşiminden yararlanan Elemon, oyunculara çok fazla zaman harcamadan heyecan verici, gerçekçi deneyimler, göz alıcı grafikler ve özellikle finansal faydalar sağlayacak. Bu özel özellik sayesinde, her gün oyunlara ayıracak çok fazla zamanı olmayan ama yine de oynamak ve kazanmak isteyen çok sayıda kişiye ulaşabilecek ve genişleyecek.

Elemon

IDO’su 6 Kasım’da gerçekleştilen $ELMON tokeni 12 Kasım tarihinde PancakeSwap’da listelenecek.

 • Listelenme Fiyatı: 0.009$
 • Listelenme Marketcap’i: 268,000$
 • Özel Satışta Toplanan Miktar: 2,106,000$

Polygonum Online (POG)

Polygonum Online, gerçek para sistemli (POG Coin) çok oyunculu hayatta kalma simülasyon oyunudur. Herkesin oyun içi öğeler alıp satabileceği, kendi bölgelerine sahip olabileceği, topluluklar halinde birleşebileceği, coin ve kaynak madenciliği yapabileceği bir yerdir.

Oyun, PVP (oyuncularla savaş), PVE (avlanma ve keşif) ve FARM (yiyecek ve hayvan yetiştirme) olmak üzere 3 ana bölgeye ayrılmış açık bir dünyadan oluşur. Tek sunucu, oyuncuların farklı cihazlardan (PC, telefon) bağlanmasına ve çevrimiçi kalmasına olanak tanır.

Polygonum Online

$POG tokeni için IDO 12-17 Kasım tarihlerinde DAO Maker (12-15 Kasım), GameFi (16 Kasım) ve RedKite (17 Kasım) platformlarında gerçekleşecek.

 • Listelenme Fiyatı: 0.08$
 • Listelenme Marketcap’i: 666,000$
 • Özel Satışta Toplanan Miktar: 1,400,000$

Credefi (CREDI)

Credefi, hem geleneksel finans hem de DeFi gerçek dünya sorunlarını çözen merkeziyetsiz bir platform oluşturmayı amaçlamaktadır. Proje, DeFi dünyası ile geleneksel finans dünyası arasında bir nevi köprü görevi görüyor, her ikisinin de en iyisini alarak ve onu inanılmaz derecede kullanışlı ve kullanıcı dostu tek bir üründe birleştiriyor.

Credefi, sözleşme faizinin kendi bireysel risk iştahına göre belirlendiği, merkeziyetsiz bir platformda her katılımcının borç verip para alabileceği şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcılar, sadece kredi alıp kredi vermekle kalmayacak, aynı zamanda kredi portföylerine de yatırım yaparak potansiyel kazançlarını artırabilecekler.

Credefi, DeFi ve NFT

$CREDI tokeni için IDO 8 Kasım’da CardStarter üzerinden gerçekleşti. Başarıyla sonuçlanan IDO ardından Credefi, önde gelen bir merkezi borsa ile görüşmeleri sonuçlandırdığını ve 15 Kasım’dan itibaren hafta içinde listelemeyi hedeflediklerini açıkladı.

 • Listelenme Fiyatı: 0.04$
 • Listelenme Marketcap’i: 756,000$
 • Özel Satışta Toplanan Miktar: 1,800,000$

Holoride (RIDE)

RIDE, Elrond Ağı üzerine kurulu NFT destekli içerik ekosisteminin kalbinde yer alan holoride platformunun yardımcı programı tokenidir. RIDE, ek faydalar ve gelişmiş kullanıcı katılımı sağlayarak Holoride kullanımı için teşvikler sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Holoride CEO’su ve kurucu ortağı Nils Wollny, “RIDE tokeni, Holoride ekosistemi için canlı ve sürdürülebilir bir ekonomi oluşturmak, otomobil üreticilerini, içerik oluşturucuları, markaları ve yolcuları birbirine bağlamak ve yol boyunca değer elde etmelerini sağlamak için gerekli olacak.” dedi.

Bu iddialı vizyona ulaşmak için, RIDE tokeni ve içerik ekonomisi Elrond blok zinciri kullanılarak uygulanacaktır. Elrond, yeni internet için bir teknoloji ekosistemidir. Temel katmanı, herhangi bir kurumsal teknoloji yığınına entegre edilmeye hazır bir akıllı sözleşme yürütme platformu olan Elrond internet ölçekli blok zinciridir.

Holoride, DeFi ve NFT

 

$RIDE tokeni için IDO 26 Kasım tarihinde Maiar Launchpad’de gerçekleşecek ve IDO ardından $RIDE, Maiar Exchange’de de listelenecek.

 • Listelenme Fiyatı: 0.04$
 • Listelenme Marketcap’i: 5,200,000$
 • Özel Satışta Toplanan Miktar: 4,000,000$

BEMIL (BEM)

BEMIL, oyuncuların savaşlara katılabilecekleri, klanlar kurabilecekleri, mini oyunlar ve diğer özellikleri oynayabilecekleri galaksi temalı ve play-to-earn özelliğine sahip eğlenceli bir oyundur. BEMIL MT INTERNATIONAL DOO tarafından geliştirilen oyun, 31 Ağustos’a kadar 15,000’den fazla aktif kullanıcı ve günlük %5.7’lik güçlü büyüme oranı ile ilk resmi olarak Temmuz 2021’in sonunda piyasaya sürülmesinden bu yana inanılmaz bir büyüme içinde.

BEMIL, DeFi ve NFT

$BEM tokenin IDO’sunun 10 Kasım’da GameFI üzerinden gerçekleşeceği duyurulmuştu ancak bu etkinliğe daha iyi hazırlanabilmek için ileri bir tarihe ertelendi. IDO ve listelenme tarihleri ile ilgili detaylar daha açıklanmadı. Bunlardan haberdar olmak için BEMIL Twitter adresini takip edebilirsiniz.

 • Listelenme Fiyatı: 0.01$
 • Listelenme Marketcap’i: 787,500$
 • Özel Satışta Toplanan Miktar: 1,655,000$

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Onur Özgür tarafından yazıldı.

Endüstriyel tasarım eğitimim dışında 2021'in ilk aylarından beri blockchain ve kriptoparalarla ilgileniyorum ve içerik üretiyorum. Sadece yatırım yapma ve para kazanma amacıyla başladığım bu yolda şimdi bir kariyer hedefliyorum ve bu yönde kendimi geliştirmeye ve başkalarına da elimden geldiğince yardım etmeye özen gösteriyorum.

Binance, Manchester City Fan Token’i (CITY) Listeledi: $CITY Nasıl Satın Alınır?

Tim Cook

Tim Cook, Kriptoparalara Yatırım Yaptığını Açıkladı