in , ,

Yaklaşan Bitcoin Tsunamisi

Bitcoin destekçilerinin “Bitcoin bunu düzeltecek” gibi bir sloganı var.

Çoğumuz son iki yılda böyle bir şey yaşamadık. Bunun, Bitcoin’in benimsenmesi için ideal bir durum olması mümkündür. Covid-19 salgını, Bitcoin kabul oranını ve algılanan imajını en az 10 yıl arttırdı ve iyileştirdi. Şimdiye kadar gördüklerime dayanarak bu sadece bir başlangıç. Geçen hafta, Jack Dorsey oldukça heyecan yaratan bir tweet gönderdi.

“Hiperenflasyon her şeyi değiştirecek”

Jack Dorsey, Cuma gecesi tweetinde “Hiperenflasyon her şeyi değiştirecek” dedi. “Oluyor.”

Gönderisi, hiperenflasyonun sadece gelmekle kalmayıp, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünyanın her yerinde meydana geldiğini düşündüğünü açıkça ortaya koyuyor. Daha ileri gitmeden önce, Jack’in geçmişi hakkında biraz bilgi sahibi olmanız çok önemlidir.

Twitter ve Square, hem kurucusu hem de CEO’su olarak ona sahip. Aynı zamanda internetin geleceğin parası olduğuna inandığı Bitcoin’in büyük bir destekçisi. Bitcoin’i finansal sistemin mevcut hastalıklarına ve her derde deva olarak görüyor .

Etiği ve Twitter’ın kullanıcıları izlemesini nasıl yönettiği konusunda tartışmalar olsa da. Dünyanın en etkili isimlerinden biri olarak statüsünü sorgulamaya gerek yok. Muhtemelen ortalama bir insandan çok daha fazla “bilgi sahibi”.

 Jack Dorsey

Jack’in öngördüğü gibi, tüm dünyada hiperenflasyon başlarsa, birçok insan için felaket olur. Ne de olsa böyle trajediler yaşandığında en çok acı çekenler en yoksullar oluyor.

Pek çok kişi de fiyat artışının geçici olduğunu, hükümetin iddialarının güvenilir olduğunu ve hayatın yakında eskisi gibi devam edeceğini söyledi.

Söylediklerime birçok kişinin katılmaması kabul edilebilir. Ancak, gökyüzündeki bu varlıkların son iki yıldır evrenin hangi bölümünü gözlemlediklerini merak ediyorum.

Para basımının bir sonucu olarak, tedarik hatları bozuldu, bireyler işsiz kaldı ve geri dönmeyi reddetti. Hükümetler bunun yerine bedava para dağıtıyor. Hükümetlere karşı protestoların sıklığı ve yoğunluğu son birkaç yılda arttı.

Bitcoin Bunu Düzeltecek”

Bitcoin destekçilerinin “Bitcoin bunu düzeltecek” gibi bir sloganı var. Hiperenflasyon durumunda kesinlikle doğru. Bu, Bitcoin’in yaratılmasının itici gücüydü. Elde etmek için çok çalıştığımız paranın bir güvencesi olarak tasarlandı. Böylece kariyer basamaklarını biriktirmeye ve yükselmeye başlayabilirsiniz.

Ne yazık ki, pek çok insan bunun farkında değil. Bu durumda, üç kategori vardır.

İlk kategorideki insanların hiperenflasyonun gerçek bir olasılık olduğu konusunda hiçbir fikirleri yok. Bunlar, her ödeme döneminden sonra sadece para biriktirirlerse veya borsaya yatırım yaparlarsa iyi olacaklarını hisseden insanlardır. Çocukluklarından beri bildikleri sisteme her zaman güvendiler ve ona meydan okumayı asla düşünmediler. Bu grup, önerilen politika değişikliklerinden en çok zarar gören gruptur.

Bir diğer grup ise konunun farkında olan ve paranın değersiz olduğuna inananlardır. Yatırım yapmaları gerekiyor ve buna hazırlık olarak zaten kripto para satın aldılar. Kâr elde etmek için herhangi bir şeye yatırım yapmak onlar için sorun değil çünkü hala para açısından düşünüyorlar.

Yalnızca daha sonra satmak amacıyla Dogecoin veya Shiba Inu satın almayı düşünün. Ancak bu avantajlar yalnızca sınırlı bir süre için geçerli olacaktır. Zemin, alt tabakadan ayrılmadan önce, umarım satarlar ve ödeme alırlar.

Enflasyona ve hükümet yolsuzluğuna karşı kendilerini korumak için Bitcoin alan kişiler üçüncü gruptur. Bitcoin’in gerçek değerinin farkındalar ve gelecekte yoğun bir şekilde kullanılacağı için onu asla satmak zorunda kalmayacaklarını düşünüyorlar; hatta gelecekte bir rezerv para birimi haline gelebilir. Buna inanıyorlar.

Yaygın bir yanlış anlaşılma, her şeyin harika görünene kadar harika görünmesidir. Bu, kripto para birimlerinin çoğu için de geçerlidir. Finansal piyasalar bir sandalye kapmaca gibidir. Müzik çalarken her şey olması gerektiği gibi görünecek.

Müzik durduğunda ve insanlar Bitcoin’in ihtiyaç duydukları tek varlık olduğunu ve onları yaklaşan felaketten koruyabilecek tek varlık olduğunu anladıklarında, işler tekrar ilginç hale gelecek.

Bu olduğunda, içerdiği her şeyle birlikte Bitcoin için vahşi bir kapışma bekleyin. Şu an itibariyle, bunun ne zaman gerçekleşeceği konusunda belirlenmiş bir tarih yok. Ne kadar süreceğini söylemek yok. Hatırlanması gereken en önemli şey, bunu dikkate almanız gerektiğidir. Kendinizin ve ailenizin sağlığını korumak için önlemler almalısınız.

Bu benim bir süredir düşündüğüm bir şey. Bunun bir “sahipler” ve “sahip olmayanlar” oyunu olacağına dair tahminim bir yıldan fazla bir süredir ortada. Dijital para birimi söz konusu olduğunda, Bitcoin oyunun adıdır. Bitcoin topluluğundaki birçok kişi, gelecekte büyük BTC varlıklarına sahip olanların kalelerde yaşayacağına inanıyor.

Özetlersek

Bunun amacı, onları güvenliği olmayan insanlardan korumaktır. Dürüst olmak gerekirse, bu korkunç bir düşünce ve asla gerçekleşmemesini umduğum bir düşünce. Ancak, son iki yılı ve dünyanın bu süre içinde nasıl geliştiğini düşünmek çok önemlidir. İki yıl önce, küresel hiperenflasyon fikri kulağa bilimkurgu romanından fırlamış gibi gelirdi. Ancak, şu anda insanların çoğunluğunun, bunun meydana gelme olasılığının arttığı konusunda hemfikir olduğuna inanıyorum.

KAYNAK: SAM MAIYAKI

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

MES tarafından yazıldı.

Kripto

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 5 Kasım 2021

LOCGame

LOCGame Haftalık Bülten | 5 Kasım 2021