in , ,

Yakın Zamanda Piyasaya Sürülecek “Low Cap” DeFi Projeleri

Merkeziyetsiz Finans (DeFi), uygulamalarda veya projelerde gittikçe daha fazla değer kilitlenerek hızlı bir şekilde büyümesini sürdürüyor. Top 100 DeFi projelerinde kilitlenen mali değer 100 milyar doları aşarak rekor kırdı. Bu yazımızda yakın zamanda piyasaya sürülecek olan “Low Cap” DeFi projelerini siz değerli okuyucularımız için derleyeceğim.

Crowny

Crowny, reklamcılık dünyasında yeni bir platform yarattı. Markaların mesajlarını dinlemeye ikna olmuş kitlelere ulaşmak için etkili kampanyalar oluşturmasına olanak tanıyan bir platform. Kullanıcılar, gizlilik ihlali riski olmadan bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla en sevdikleri markaları takip edebilecekler. Kullanıcıların ilgi alanlarını belirlemelerine ve sevdikleri markaları takip etmelerine olanak tanıyan bir akıllı telefon uygulaması olacak.

Crowny

Kullanıcı verilerinin anonimleştirilmesiyle güvenli ve özel bir deneyim sunmayı amaçlar. Tüketicilere anlık bildirimler, coğrafi sınır belirleme ve QR kodları dahil olmak üzere çeşitli şekillerde ulaşma imkanı. Sağlanan içerik ayrıca etkileşimleri ve oyunlaştırma unsurlarını da içerir. Tüketiciler her zamankinden daha fazla meşgul olacak ve bu da tüketici ve marka ilişkisini geliştirecek.

Token Satışı: 19 Nisan 2021
Toplanan Fon: $1.350.000
Başlangıç Fiyatı: $0.0055
Başlangıç Market Cap: $520.000

Blockswap

Blockswap Network, PoS zincirleri için otomatik bir hisse likidite protokolüdür. Herkesin, bir doğrulayıcının öz sermayesini temsil eden doğrulayıcı stake bakiyesine sabitlenmiş bir ERC20 fungible token (SLOT) basmasını sağlar. SLOT, kullanıcılara bir temel PoS varlığının stake enflasyonu yoluyla sürekli olarak tahakkuk eden faizle sabit bir APY sağlayan DeFi’nin kurumsal tahvilini yaratıyor.

BlockswapNetwork

Kullanıcıların sermayelerini ve istikrarlı gelirlerini uzun vadede korurken daha az risk sağlar. Tamamen otonom ve on-chain olduğundan hisseli PoS varlığı DeFi likiditesi için benzersiz bir AMM. StakeHouse, PoS ağları stakerlarına likit bir nakit akışı sağlayacaktır.

Token Satışı: 19 Nisan 2021
Toplanan Fon: $2.500.000
Başlangıç Fiyatı:
Başlangıç Market Cap:

Unifarm

UniFarm, OpenDeFi tarafından başlatılan çok tokenli bir ödül stake programıdır. UniFarm aracılığıyla, Centaur Token (CNTR) sahipleri tokenlerini paylaşabilir, ekstra CNTR ve ayrıca işbirliğinin bir parçası olan diğer popüler DeFi tokenleri kazanabilirler.

UniFarm’ın ilk versiyonunda yer alan toplam beş proje var: Projeler şu şekildedir: OpenDefi (ORO), Reef Finance (REEF), Matic Network (MATIC), Frontier (FRONT) ve Centaur (CNTR). Örneğin, bir kişi UniFarm’a CNTR tokeni yatırırsa, ilk hafta CNTR tokeni kazanacak, ancak ikinci hafta CNTR ve ORO (OpenDefi Tokenleri) kazanacak ve üçüncü hafta CNTR, ORO ve MATIC vb. kazanacak.

Token Satışı: 19 Nisan 2021
Toplanan Fon: $2.000.000
Başlangıç Fiyatı: $0.04
Başlangıç Market Cap:

Moar

MOAR, opsiyonlar ve faiz oranı takasları gibi en iyi TradFi enstrümanlarını DeFi dünyasına getirir ve DeFi varlıklarının sermaye verimliliğini arttırır. Aynı zamanda MOAR’ın amacı, hem teknoloji hem de ekosistem büyümesi açısından olgunlaşmakta olan çapraz zincir protokolleri üzerine inşa etmek ve sınırsız bir borç verme platformu oluşturmak için yüksek gaz maliyetleri ve sınırlı varlık değişimi gibi kısıtlamaları ele almaktır.

Moar

Yalnızca birden fazla kripto para birimi desteklenmeyecek, aynı zamanda bu para birimlerinin birden çok varlık türü de desteklenecek. MOAR, C-OP (Teminat Optimizasyon Koruması) şeklindeki opsiyon varlık türlerinden başlayarak, oran takasları gibi diğer türevlere genişleyecek ve DeFi’ye daha da fazla TradFi ürünü getirecektir.

Token Satışı: 21 Nisan 2021
Toplanan Fon:
Başlangıç Fiyatı: $0.725
Başlangıç Market Cap: $319.000

Smoothy

Smoothy, gelecekteki projelerin merkezi olmayan yönetişimi ve varlık likidite teşvikleri için kullanılan bir finanstır. Smoothy, düşük maliyetli sıfır takas ve maksimum faiz kazancı ile aynı destekli varlıklarda uzmanlaşmış yeni bir tek havuzlu likidite protokolüdür.

Smoothy

Smoothy, Ethereum uyumlu blok zincirlerine yerleştirilen bir dizi birlikte çalışabilir protokol akıllı sözleşmesinden ve tekliflerden oluşan tek bir havuzla aynı temel varlıklarla (örneğin, stabilcoinler) etkili bir şekilde desteklenen varlıkları takas etmek için geliştirilen yeni bir çözümdür.

Token Satışı: 22-27 Nisan 2021
Toplanan Fon: $2.400.000
Başlangıç Fiyatı: $0.05
Başlangıç Market Cap:

Standard

Standart Protokol, merkezi olmayan yönetime sahip bir yedek banka kurar. Bir geri ödeme mekanizması tarafından belirlenen esnek bir arzı olan, 1 USD değerinde teminatlandırılmış sabit bir stablecoin çıkarır. Teminatlandırılmış varlıkları olmayan birinci nesil algoritmik sabit paraların aksine, Standart Protokol algoritmik bir stabilcoin ve kasası içinde bir dijital varlık indeksi sağlar.

Standard

Standart Protokol ekosistemindeki bu varlıkların fiyatı arttığında, token fiyatı da artacaktır. Daha sonra, 1 USD’lik sabitlemeyi korumak için yeni tokenler verilir ve seigniorage havuzuna dağıtılır. Standart Protokol ekosistemindeki varlıkların fiyatı düştüğünde, token fiyatı düşecek ve banka (kasa), tokenleri dolaşımdaki arzdan çıkarmak ve fiyatı 1 USD’ye sabitlemek için tahvil çıkaracaktır.

Token Satışı: 27 Nisan 2021
Toplanan Fon: $3.250.000
Başlangıç Fiyatı:
Başlangıç Market Cap:

Ispolink

Ispolink, Binance Smart Chain ve Polygon’un 2. katman ölçeklendirme teknolojisi ile desteklenen geliştiriciler için çapraz zincir platformudur. Blok zinciri şirketlerini sorunsuz bir şekilde endüstri lideri olarak tedarik etmeleri için güçlendirir. Dahili yapay zeka destekli algoritmalara sahiptir.

Ispolink

Ispolink, Binance Smart Chain & AI tarafından desteklenen son teknolojik bir platformdur. Blok zinciri şirketlerini önde gelen teknoloji yetenekleriyle sorunsuz bir şekilde birleştirmektedir. Binance Smart Chain ve Polygon L2 tarafından desteklenen Ispolink, kullanıcıların Metamask Entegrasyonu aracılığıyla yerel bir kripto para birimi ile güvenli ve güvenilir bir şekilde hizmet satın alabileceği ve ödüller kazanabileceği merkezi olmayan bir ekosistem sunan birlikte çalışabilir bir ATS platformudur.

Token Satışı:
Toplanan Fon: $1.600.000
Başlangıç Fiyatı:
Başlangıç Market Cap:

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kriptopara, Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Düştü Ve Teknik Analiz Neyi Gösteriyor?

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Kriptopara Sektöründeki Baskı Yatırımcıları Zor Durumda Bırakabilir