in ,

Yakın Zamanda Piyasada Etki Bırakmak İsteyen En İyi DeFi ve NFT Projeleri

Blockchain aracılığıyla finansal alanı yeniden şekillendirmeyi amaçlayan projelerin sayısı oldukça fazla. Ancak yine de büyümek ve gelişmek için bir alan olabilir ve piyasaya yeni birçok proje geliyor. Yakında halka arz veya ilk listeleme ile piyasaya girecek olan, umut vadeden düşük bütçeli DeFi ve NFT projelerinin bir listesini sizler için hazırladık.

Biconomy (BICO)

Biconomy, Web 3.0’ı sorunsuz ve yaygın hale getirmek için geliştirilen çok zincirli işlem altyapısıdır. Biconomy’nin tak ve çalıştır API’leri sayesinde, merkeziyetsiz uygulamalar yani dApp’ler, kripto bilgisi ve deneyimi ne olursa olsun herkes tarafından erişilebilir hale gelir.

Biconomy; gazsız işlemler, anında zincirler arası transferler ve esnek gaz ödeme seçenekleri gibi özellikler aracılığıyla blockchain sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Projenin IDO’su Coinlist üzerinde yapılmıştır.

Marketcap: $16.250.000

Başlangıç fiyatı: $0.15 – $0.25

Piyasaya sürüldüğü tarih: 14 Ekim 2021

Partnerleri & Fonlamaları: Coinbase Ventures, Binance, Huobi, Mechanism Capital, Morningstar Ventures

FuruKuru (FUKU)

Furukuru, halka açık blok zincirinde eğlenceli bir P2E Tamagotchi ve yarış oyunudur. Oyna-Kazan oyunları içerisinde eğlenceli bir oyun olarak lanse edilmektedir. $FUKU kazanmak için Furu veya Kuru karakterlerinizle yarışmanız gerekmektedir. Tamagotchi oyunu, oyuncuyu genel olarak oyuna daha fazla dahil eder.

Bu proje, gerçek dünya uygulamalarında uzun vadeli finansman ihtiyacına yanıt vererek portföylerini kripto olmayan varlıklarla çeşitlendirmek isteyen kripto varlık sahiplerine hizmet eder. Bu nedenle, oyunun bir parçası olmak veya oyunu oynamak isteyen herhangi bir perakendecinin yalnızca NFT’ler ve FUKU tokenlerini kullanabilir.

Marketcap: $108.000

Başlangıç fiyatı: $0.004

Piyasaya sürüldüğü tarih: 12 Ekim 2021

Partnerleri & Fonlamaları: AU21 Capital, Poolz Ventures, ZBS Capital, Magnus Capital, Maven Capital, Basics Capital, X21

Mech Master (MECH)

Mech Master, oyuncuların gelecekteki teknolojilerle kendi bölgelerini inşa etmeye ve anavatanlarını korumaya açık olduğu stratejik bir sıra tabanlı RPG oyunudur. Mech evreninde, dünyayı kurtarmak için dev dövüş makineleri ve fütüristik silahlar toplamanız gerekmektedir.

Mech Master, yetenekli oyun ve akıllı ticaret yoluyla token kazanabileceğiniz stratejik RPG unsurlarına sahip ilk 3D Sıra tabanlı Mecha Blockchain oyunudur. Mech Master; savaş, Moonbase geliştirme ve Dark Matter toplama gibi birçok farklı oyun sunmaktadır. Projenin ön satışı RedKite üzerinde yapılacaktır ve ilk olarak orada listelenecektir.

Başlangıç Marketcap: $492.960

Başlangıç fiyatı: $0.04

Piyasaya sürüleceği tarih: 24 Ekim 2021

Partnerleri & Fonlamaları: Morningstar Ventures, Magnus Capital, Basics Capital, AU21 Capital, Vendetta Capital, Icetea Labs

Clearpool (CPOOL)

Clearpool, teminatsız likidite kullanımında devrim yaratmayı amaçlayan merkeziyetsiz bir sermaye piyasası çözümüdür. Clearpool gibi merkeziyetsiz çözümler, mevcut kredi piyasasında devrim yaratmak ve aşırı teminatlandırma sorununu çözmek için oluşturulmuştur.

Clearpool, risk yönetimi ve riskten korunma çözümlerini etkin bir şekilde uygulayarak TradFi ve DeFi arasında köprü kurarak kullanıcılar için karşı taraf risklerini en aza indiren etkileyici bir çözümdür.

Başlangıç Marketcap: $1.614.000

Başlangıç fiyatı: $0.04

Piyasaya sürüleceği tarih: 26 Ekim 2021

Partnerleri & Fonlamaları: Arrington XRP Capital, GBV, Sequoia, Huobi, AscendEX, Kenetic

Legend of Fantasy War (LFW)

Legend of Fantasy War, benzersiz bir 3D sıra tabanlı rol yapma çevrimiçi video blok zinciri oyunudur. Oyun, oyun içi öğeleri bloke ederek, oyunculara NFT oyun içi öğelerin sahipliğini sağlar. İlgi çekici bir hikaye ile oyuncular hem kendilerini eğlendirebilir hem de değerli eşyalar toplayabilir, hatta tek başlarına veya başkalarıyla oyun oynarken eşyaların değerini artırabilirler.

Öğelerin blok zinciri sayesinde, NFT’lerin sahipleri Legend of Fantasy War NFT pazarında NFT’lerini şeffaf bir şekilde satabilir, takas edebilir ve açık artırma yapabilir. Oyunun güçlü yönlerinden biri topluluğun doğasıdır. Böylece oyun, oyuncu ve arkadaşlarının sonsuza kadar birlikte ödüllerden yararlanabilecekleri harika bir mekanizma sunuyor.

Başlangıç Marketcap: $560.000

Başlangıç fiyatı: $0.2

Piyasaya sürüleceği tarih: 28 Ekim 2021

Partnerleri & Fonlamaları: AU21 Capital, ZBS Capital, Spark Capital, Morningstar Capital, Master Ventures, Basics Capital

Swash (SWASH)

Swash; insanların, işletmelerin ve geliştiricilerin, bir havuzda toplayarak, güvenli bir şekilde paylaşarak ve değerini paraya dönüştürerek verilerin gizli değerini ortaya çıkarmasını sağlayan bir araç ve hizmet ekosistemidir. İnsanlar, mahremiyetlerini korurken kazanabilmeleri için verilerini paylaşmaya teşvik edilir. İşletmeler, yüksek kaliteli, sıfır taraf verilerine sürdürülebilir ve uyumlu bir şekilde erişebilir.

Swash

Geliştiriciler, işbirliğine dayalı bir geliştirme çerçevesi içinde sistemleri kolayca kurabilir ve oluşturabilir. Swash, veri sahipliğini yeniden tasarlayarak veri ekonomisinin tüm aktörlerinin veri için şeffaf bir dijital ekosistemde kazanmasını, erişmesini, oluşturmasını ve işbirliği yapmasını sağlıyor.

Başlangıç Marketcap: TBA

Başlangıç fiyatı: $0.09

Piyasaya sürüleceği tarih: 29 Ekim 2021

Partnerleri & Fonlamaları: Outlier Ventures, Kucoin, Streamr

FantomStarter (FS)

FantomStarter, yatırımcılara çığır açan blok zinciri projelerinde yer almalarını sağlayan bir protokoldür. Yatırımcıların projeler ve ürünler hakkında bilgi edinmelerini, iş planlarını görmelerini ve arkalarındaki şirketlerin ve ekiplerin arka planı hakkında fikir edinmelerini sağlar.

FantomStarter yatırımcıları, uyguladığımız titiz seçim süreci ve küratörlük sistemi sayesinde dolandırıcılık projeleri ve vaporware risklerine karşı sigortalıdır. Yatırımcıları, yalnızca bir zincir için değil, tüm zincirler için en iyi projelere erişebilir.

Başlangıç Marketcap: $TBA

Başlangıç fiyatı: $0.038

Piyasaya sürüleceği tarih: 29 Ekim 2021

Partnerleri & Fonlamaları: Spark Capital, Signum Capital, Solidity Ventures, ZBS Capital, Ankr

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Geleceğe Yönelik 5 Blockchain Tahmini

Ethereum ETH

Ethereum Altair Yükseltmesi Nedir ve Ne Katkısı Olacak?