in

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 8 Ekim 2021

Bu hafta kripto dünyasında yükselişler adından sıkça söz ettiriyor. Bitcoin geçtiğimiz haftalardaki FUD’ların ardından düşey seyretmişti ancak bu hafta 54,000 USD’ye kadar yükseliş yaşadı. Bitcoin’deki yükseliş altcoinleri baskılasa da dominansın düşme ihtimali ile geçmişte yaşanan mega altcoin boğası akıllara geliyor.

Peki piyasa bu hafta bu seyrini devam ettirirken yabancı kripto fenomenleri neler konuşuyor? Seçtiğimiz 6 fenomen üzerinden yabancı kripto fenomenlerinin gündemini yazıya taşıyoruz.

Elon Musk

Elon Musk, bu hafta da kripto dünyası hakkında bir tweet attı. Floki köpek yavrusunu paylaşması üzerine takipçileri Dogecoin, Baby Dogecoin ve özellikle FLOKI kriptopara birimleri hakkında cevaplar attı.

CZ

CZ bu hafta attığı bir tweet’te “önce bitcoin, sonra…” yazdı. Bunun yanı sıra “Inshallah” yazılı tweet’i de kripto dünyasında oldukça fazla ilgi gördü. Öte yandan bugünlerin popüler konusu Metaverse’e de sessiz kalmadı ve konuyla ilgili bir tweet attı.

Justin Sun

Justin Sun bu hafta da makale niteliğindeki floodlarına devam etti. Bu haftaki flood başlıkları ise “Yatırım ve Siyasi Düzen”, “Uluslararası Kriptoist İçin Temel Alanlar”, “Devletin Yetersizliği: Neoliberalism Meme Yatırımına Nasıl Yol Açar?” ve “Neyin Dejenerasyonu” oldu. Öte yandan NFT dünyasının popülerliğine sessiz kalmadı ve bir tweetinde “NFT Satın alıyorum.” yazdı.

Gavin Wood

Polkadot kurucusu Gavin Wood bu hafta facebook’ta yaşanan sorunu gündemine aldı. Facebook’taki sorunun merkeziyetsiz Web 3’e geçiş için ne kadar önemli olduğuna dair bir kanıt olduğunu içeren bir tweet attı. Bir başka tweet’inde MoonRiver projesini gündemine aldı.

Charles Hockinson

Charles Hockinson hafta başında attığı bir tweet’te şunları yazdı: “Artık zirve bittiğine ve Alonzo yola çıktığına göre iki hafta izin alıyorum. Sosyal medya yok, iş yok, sadece çiftliğime gidip dinleneceğim.”

Erik Voorhees

Erik Voorhes attığı bir tweetinde “Geleceğin en büyük imparatorlukları, rakipleri yakalanmadan önce maksimum Bitcoin’i ele geçirenlerdir.” yazdı.  Bir başka tweet’inde ise hükümet ve vergiler konusunda fikirlerini paylaştı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

kriptopara

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Fiyat Analizi | 8 Ekim 2021

Mekaverse

MekaVerse Çılgınlığı Hakkında Türk Fenomenler Neler Konuştu