içinde

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 7 Ocak 2022

Kripto
Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 14 Ocak 2022

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da yabancı kripto fenomenlerinin gündemini sizler için derledik. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi irdeledik.

CZ

Binance CEO’su CZ, haftaya ve yeni yılın ilk gününe “Tüm geri bildirimlerinizi aldık ve 2022’de bunlar üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.” diyerek başladı. Bununla birlikte takipçilerine, bu yıl Binance’de neleri listelemeliyiz şeklinde bir soru yöneltti. Öte yandan, “Kriptoların benimsenmesi ve geliştirilmesi, otomobillerin süreci ile birçok paralelliğe sahip. Araba ilk icat edildiğinde trafik kanunları, trafik ışıkları ve hatta emniyet kemerleri yoktu. Arabalar yolda giderken yasalar ve yönergeler geliştirildi.” düşüncesinin yer aldığı, iyi düzenlemenin yalnızca kripto alanının büyümesini hızlandırmakla kalmayıp aynı zamanda yatırımcıların çıkarlarını da koruyacağı konulu bir makaleyi, Twitter gönderileri arasında yer verdi.

Justin Sun

Justin Sun haftaya, Tron ve BitTorrent Chain geliştiricisi için 1 milyar dolarlık ekosistem fonu duyurusu ile başladı. Bununla birlikte haftaya NFT gönderileri ile devam eden Justin Sun, El Salvador Başkanı Nayib Bukeleyi etiketleyerek Bitcoin almanın tam zamanı olduğunu ve 100 Bitcoin aldığını söyledi. Öte yandan USDC-TRC20’nin OKEx platformu tarafından destekleneceğini takipçilerine duyurdu.

Michael Saylor

Michael Saylor haftaya, Bitcoin almak için yılın son günü diyerek esprili bir paylaşım ile başladı. Haftaya yine Türkiye ile ilgili gönderiler paylaşarak devam eden Michael Saylor, Bitcoin’in daha sert, daha akıllı, daha hızlı ve daha güçlü olduğunu söyledi. Bitcoin’in bir mülkiyet olduğunu belirten Saylor aynı zamanda, “değişimin sırrı, tüm enerjinizi eskiyle savaşmaya değil, yeniyi inşa etmeye odaklamaktır.”  sözünü gönderilerine de eklemeyi ihmal etmedi.

Pompliano

Pompliano haftaya, “Satın alma gücünüzü korumak için bir varlık satın alıp önümüzdeki on yıl boyunca elinizde tutmanız gerekseydi Bitcoin’inizi tutmak için hangi cüzdanı kullanırdınız?” şeklinde bir soru yönelterek başladı. Öte yandan takipçileri ile merkeziyetsiz altyapının kullanımının hala zor ve kullanıcı deneyimi iyileştirilinceye kadar genel kabul görmeyeceği düşüncesini paylaştı. Bitcoin’in hash oranı, 2022’ye tüm zamanların en yüksek seviyesi ile başladığını da gönderilerinde yer veren Pompliano, Bitcoin ağının başlatılma yıl dönümünü de kutlamayı ihmal etmedi.

Erik Voorhees

Yeniden basılan FOX token’i için yeni 250 bin dolar + mühendislik ödülü yayınlandığının duyurusu ile haftaya başlayan Erik Voorhees, DAO ile ilgili sık sık gönderiler paylaştı. Bununla birlikte diğer fenomenler gibi Bitcoin ağının başlatılma yıl dönümüyle ilgili bir tweet’i, retweet etti.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Fight Of The Ages (FOTA) Nedir?

OpenSea’ye Yeni Yatırım