in

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 5 Kasım 2021

Kripto
Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 21 Ocak 2022

Bu hafta kripto piyasasında stabil görünüm hakimdi. Bitcoin 60,000 USD’nin üzerinde Ethereum 4,500 USD’nin üzerinde seyrediyor. Bunun yanı sıra hafta içerisinde Binance ağında tıkanıklık problemi oluştu. Öte yandan geçtiğimiz hafta Bitcoin Whitepaper’ının yayınlanmasının 13.yıl dönümünü geride bıraktık. Peki piyasa bu seyirde devam ederken yabancı kripto fenomenleri neler konuştu?

CZ

CZ bu hafta attığı bir tweet’inde “uzun vadeye odaklanın” dedi. Bunun yanı sıra Binance’in yeni listelediği DOGE/SHIB paritesini de “harika” diyerek nitelendirdi. Öte yandan hafta içerisinde Binance’teki para çekme aksaklıkları da gündemindeki bir diğer konuydu. Bu konuyla ilgili takipçilerine “üzerinde çalışıyoruz, fonlarınız güvende” mesajı verdi. Bir başka tweet’inde ise Metaverse hashtagi’ni kullanarak “sıradan olma” yazdı.

Justin Sun

Justin Sun bu hafta BitTorentChain’i sık sık gündemine aldı. Bu blokzinciri ağının ölçeklenebilirliği ve birlikte çalışabilirliğini ön plana çıkaran tweet’ler attı. Bunun yanı sıra Tron üzerinde bir şeyler denediğini “GameFi NFT.. muhtemelen hiçbir şey” diyerek duyurdu. Öte yandan bir başka tweet’inde her gün 8 milyon Tron’un yakıldığını gündemine aldı. Son olarak Tether’in 1 milyar USDT basmasını ise “Tron’da 1 Milyar USDT Daha” diyerek gündemine aldı.

Michael Saylor

Bitcoin maximalisti ve yatırımcısı olarak bilinen Michael Saylor bu hafta da birçok kez piyasa hakkında tweet attı. 1 Kasım günü Bitcoin whitepaper’ının yayınlanmasının 13.yılını kutlayan Saylor, bu konuda bir canlı yayın yaptı. Bir başka tweet’inde ise “Geleceğin parası Lightning Üzerinden Bitcoin’dir” yazdı. Bunun yanı sıra çıktığı bir canlı yayında Bitcoin için, “ideal hazine rezervi” tanımlamasını yaptı. Başka bir tweet’inde ise yine Bitcoin hakkında “Sıradaki büyük şey Bitcoin’dir” yazdı.

Pompliano

Pomp bu hafta da birçok tweet attı. Hafta başında “sabır kazanç getirir” temalı tweet’i dikkat çekti. Bunun yanı sıra Bitcoin’in finansal sistemi internet çağına uyarlamak konusunda fırsat sunduğunu belirten alıntı bir söz paylaştı. Öte yandan birçok ekonomistin Bitcoin’den nefret ettiğini yazan Pomp, buna sebep olarak ise yeni sistemin kendilerini işe yaramaz hale getirmesini öne sürdü. Bir başka tweet’inde ise geçtiğimiz hafta 13.yılını kutladığımız Bitcoin Whitepaper’ı Yayınlanma gününü gündemine aldı.

Erik Voorhees

Erik Voorhes bu hafta attığı bir tweet’te Ethereum ve Bitcoin için “önümde finansal sitemi değiştiren işbirlikçi iki güzel şey görüyorum” dedi. Bir başka tweet’inde Ethereum ve Bitcoin’i kıyaslayan Voorhees, sağlam paranın bir ön koşul olması sebebiyle “Bitcoin > Ethereum” dedi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Dogelon Mars (ELON) Teknik Analizi | 5 Kasım 2021

Yaklaşan Bitcoin Tsunamisi