içinde

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 4 Aralık 2021

Kripto
Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 21 Ocak 2022

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da yabancı kripto fenomenlerinin gündemini sizler için derledik. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi irdeledik.

CZ

Binance CEO’su CZ’nin bu hafta içerisinde attığı ve Twitter’da bile gündem olacak kadar dikkat çeken tweet, bir çekiliş ile alakalıydı. CZ, bir kişiye DOGE logolu bir Tesla veya 50 bin dolarlık Dogecoin $DOGE verilecek bir çekiliş başlattığını duyurdu. Bunun üzerine #Binance ve #DOGEorTesla, Twitter gündeminde üst sıralara tırmandı.

Justin Sun

Justin Sun, haftaya metaverse hakkında olumlu düşüncelerini içeren tweet’i ile başladı diyebiliriz. Bunun yanı sıra TRC20 USD Coin’in artık KuCoin platformu tarafından desteklendiğini takipçileri ile paylaştı. İleriki günlerde ise Twitter profil resmini bir NFT görseli olarak güncelledi. TRON’un yine günlük 2 milyon aktif hesaba ulaşmasını içeren bir veriyi hesabından paylaştı. Bununla birlikte TRX’in de artık Venus Protocol tarafından desteklendiğini duyurdu.

Michael Saylor

Michael Saylor, haftaya Türkiye’yi mercek altına alarak başladı. Attığı bir tweet’te, “Para krizi için kontrol listesi: Zayıf para birimini (TRY) güçlü para birimine (USD) dönüştürün. Analog para birimini dijital para birimine (Stablecoin) dönüştürün. Analog özelliği, dijital özelliğe (#BTC) dönüştürün. Dijital para biriminizin ve dijital mülkünüzün velayetini alın.” Öte yandan enflasyonu yüksek ülkelerin Bitcoin’e ihtiyaç duyduğunu belirtti. Aynı zamanda Saylor’un şirketi olan MicroStrategy, 7,002 Bitcoin daha satın aldı.

Pompliano

Pompliano, bu hafta takipçilerini MicroStrategy’nin Bitcoin alması, Twitter CEO’sunun değişmesi gibi güncel haberler hakkında bilgilendirdi. Bununla birlikte hafta içinde birçok canlı yayına katılan Pompliano, çeşitli görüşlerini hem canlı yayın üzerinden hem özet olarak Twitter üzerinden paylaştı. Bitcoin’in matematik, bilim, kriptografi, sosyoloji, finans ve ekonomi alanlarında onlarca yıllık araştırmaların sonucunda ortaya çıkan teknik bir atılım olduğunu düşünürken aynı zamanda merkeziyetsizlikle ilgili düşüncelerini beyan etti. Enflasyonun geçici olmadığını savunurken aynı zamanda, daha fazla girişimciye ve daha az bürokrata ihtiyacımız olduğu hakkındaki düşüncelerini takipçileri ile paylaştı. Pompliano, “Günlük fiyat hareketlerine aldanmayın.” şeklinde takipçilerine not düşmeyi de ihmal etmedi.

Erik Voorhees

Erik Voorhees, bu hafta kriptonun sürü organizması olduğunu ve içindeki her zincirin sürünün bir parçası olduğunu belirten bir tweet attı. Tek zincire odaklanan takipçilerine, bu sistemin güzelliğini kaçırmamalarını tavsiye etti. Aynı zamanda takpçilerine, “Herhangi bir kriptonuz varsa, Bitcoin kriptoparanızın en az %10’unu mu oluşturuyor? sorusunu yöneltti.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Bitcoin

Bitcoin Neden Düştü ve Düşüş Devam Edecek mi? | BTC Teknik Analizi

Locgame game dev

LOCGame 3. Game Dev Güncellemesi