içinde

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 31 Aralık 2021

Kripto
Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 21 Ocak 2022

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da yabancı kripto fenomenlerinin bir hafta boyunca neler konuştuğunu sizler için derledik. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi irdeledik.

CZ

CZ, bu hafta yeni yıl dileklerini iletti. $BNB’den bahsetti. Binance’in bZx Protocol Token $BZRX Token Swap ve OokiDAO Token $OOKI güncellemelerinden bahsetti. Binance’in yeni düzenlemelere neden sıcak baktığı ile ilgili sorulara yanıt verdiği bir yazı paylaştı. Binance’in Bahreyn’de “Kripto Varlık Hizmeti Sağlayıcısı” olarak onaylanmasından da bahseden CZ, kriptoya yeni başlayan yatırımcılar için uyarılarda bulundu. CZ, 2022 dileklerinden ve yeni yılda daha çok çalışacaklarından da bahsetti.

Justin Sun

Justin Sun, bu hafta yeni yıl için iyi dileklerini iletti. Hafta içerisinde Barbados’a giderek başbakan Mia Mottley ve kabinesi ile tanıştı. Barbados hükümetiyle finansal düzenlemeler, gelişmekte olan ülkelerde blockchain entegrasyonu, yenilenebilir enerjiler ve modern eğitim ve öğretim fırsatları hakkında görüşme yaptı. Vanity Fair dergisinin NFT kapaklarından birinde yer alacağını belirten Justin Sun, konuyla ilgili heyecanını dile getirdi. USDC’nin Binance üzerinde Tron ağına gelişinden de bahsetti.

Michael Saylor

Michael Saylor, bu hafta Bitcoin ve diğer kriptopara birimlerinin düzenlemesi ve volatilitesi, kripto varlıklarla ilgili tehlikeler ve diplomasi vb. kavramları incelediği bir YouTube videosu paylaştı. Bu hafta genellikle Bitcoin üzerinde yoğunlaşan Michael Saylor, Bitcoin ile ilgili birçok tweet paylaşımında bulundu. Bu tweetler arasında bu haftanın gündeminde yer alan; iş zekası şirketi MicroStrategy’nin Bitcoin satın alma haberini de yer aldı.

Pompliano

Pompliano, bu hafta yeni yıl için iyi dileklerde bulundu. Enflasyon ve volatilite kavramlarına odaklanan Pompliano, kripto varlıklarla ilgili düzenlemelere de değindi. Merkez bankacılığı, para politikası, para biriminin değerinin düşürülmesi, bitcoin, merkeziyetsiz dijital para birimleri gibi konuların ele alındığı podcast’ını paylaştı.

Bitcoin hakkında konuşmak için CNBC’ye konuk olan Pompliano, bu anlardan bir kesit paylaştı. Piyasadaki manipülatif hareketlere de değinen Pompliano, yüksek inovasyon merkezleri için deneyimin öneminden bahsetti. Hafta içerisinde S&P 500 indeksinden sık sık söz eden Pompliano, 2022 yılının Bitcoin ve diğer kripto varlıklar sayesinde yeni iş kolları oluşturacağını belirtti.

Erik Voorhees

Erik, bu hafta yeni yıl için iyi dileklerde bulundu. Bir tweet’inde “Mutlu Noeller arkadaşlar. Hepiniz dünyadaki bu güzel günün tadını çıkarın.” diyerek yeni yıldan umutlu olduğunu belirtti.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Paris Hilton, ParisHilton.eth Alan Adını Satın Aldı

Luna Rush Projesi Topluluk Lideri Bill Nguyen ile AMA Etkinliği