in

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 3 Eylül 2021

Yabancı Kripto Fenomenleri

Bu hafta kripto piyasası boğa görünümü verdi. Bitcoin 50,000 USD’nin üzerine çıkarken Ethereum 4,000 USD’ye doğru yolculuk yapıyor. Öte yandan birçok altcoinde ise genel görünüm yeşildi. Peki piyasa bu seyrini sürdürürken yabancı kripto fenomenlerinin gündeminde bu hafta neler vardı?

Vitalik Buterin

Vitalik Buterin, bu hafta sadece bir tweet attı. Bu tweetinde bir twitter deneyi yaptığını ve sadece belirli kişilerin yanıt verebileceğini söyledi. Bir tür twitter AMA etkinliğine dönüşen bu tweet, kripto camiasından ismi duyulmuş birçok kişi tarafından sorulan sorularla renklendi. Soru soranlar arasında Elon Musk ve Emin Gün Sirer de yer aldı.

Elon Musk

Elon Musk, bu hafta attığı bir tweette “Zaman, nihai para birimidir.” dedi. Bunun yanı sıra Tesla ve SpaceX hakkında tweetlerine devam etti. Kriptoparalar ile ilgili yeni tweetler atmayan Elon Musk takipçilerine esprili tweetler atmaya da devam etti.

CZ

CZ bu hafta attığı ve “biraz kaybedin, biraz kazanın” yazılı olan tweetini alıntılayarak, “Sadece kaybettiklerinizin sınırlı dezavantajlı olduğundan ve kazandıklarınızın sınırsız olduğundan emin olun.” yazdı. Bunun yanı sıra Twitter’ın Bitcoin ile entegrasyonu konusunda da, güzel bir gelişme olduğunu belirten bir tweet attı. Bir başka tweetinde ise “Metaverse gerçektir çünkü gerçek paraya sahip gerçek ekonomileri vardır.” dedi.

Jack dorsey

Jack Dorsey bu hafta attığı bir tweet’inde “#Bitcoin için merkeziyetsiz bir borsa oluşturmak için açık bir platform oluşturmamıza yardımcı olun” dedi. Bunun yanı sıra kripto dünyasıyla ilgili yeni tweetler atmadı.

Justin Sun

Justin Sun bu hafta profil fotoğrafına gözlerinde ışın olan yeni bir NFT görseli koydu. Bunun yanı sıra uzun zamandır takipçilerine bir mektup yazmadığını söyleyerek Tron’u bekleyen gelişmeler hakkında 9 tweet’ten oluşan bir flood yayınladı.

Pompliano

Twitter’da 1 milyon takipçisi bulunan Pomp, bu hafta da “The Best Business Show”’larına devam etti. Her hafta olduğu gibi bu hafta da bol bol tweetler attı. Twitter’ın yeni özelliği ile ilgili “Twitter şimdi, kullanıcıların Bitcoin’de birbirlerine bahşiş vermelerini sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor.” yazılı bir tweet attı. Bir başka tweet’inde Bitcoin hashrate’inin Nisan ayındaki yerine geri döndüğünü yazdı. Gündemindeki bir başka konu ise El Salvador hükümetinin yayınladığı Bitcoin reklamları oldu.

Erik Voorhees

Erik Voorhes attığı bir tweetinde SEC’nin Uniswap’i araştırmasının beklenen bir durum olduğunu söyledi. Bir başka tweet’inde ise NFT’lerin gelecek olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra başka bir tweet’inde Twitter’daki sansürlemeleri eleştirdi.

Ivan on Tech

Ivan on Tech bu hafta attığı bir tweet’inde takipçilerini solidity öğrenmeye ve geleceği inşa etmeye davet etti. Bir başka tweet’inde ise Javascript’ten ERC-20 tokenlerinin nasıl gönderildiğine dair kodların yer aldığı ekran fotoğrafı paylaştı.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

integritee

TEER Tokenine ve Integritee Platformu Tokenomisine Giriş

Markalaşmanın Kısa Tarihçesi