in ,

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 29 Ekim 2021

Kripto dünyasında heyecan verici günler yaşanıyor. Bitcoin 60,000 USD’nin üzerinde seyrediyor. Öte yandan Metaverse yeni trend olarak öne çıkıyor. Peki piyasada bu gelişmeler devam ederken yabancı kripto fenomenleri neleri gündem edindi?

Elon Musk

Elon Musk, bu hafta başında Bitcoin’in 69,000 USD’ye ulaşmasını ana gündemine aldı. Attığı görselle bu yükselişi duyurdu. Bunun yanı sıra ise kripto hakkında başka bir tweet atmadı. Bildiğiniz üzere kendisi kripto dünyasında önemli bir yer edinse de teknoloji, uzay, ekonomi gibi konularda da öne çıkan bir isim.

CZ

CZ bu hafta attığı bir tweet’te endüstrinin giderek büyüdüğüne dikkat çekti. Bir başka tweet’inde ise CoinMarketCap etrafında dönen fudları konu edindi. Son olarak Binance borsası işlem hacminin 140 milyar USD’ye ulaşması gündemindeki bir başka konu olarak öne çıktı.

Michael Saylor

Saylor bu hafta NYDIG’nin attığı bir tweet’i alıntılayarak Bitcoin’lerinizi satmaya ihtiyacınız yok dedi. Bir başka tweet’inde Bitcoin’i hashtagleyerek para her şeyin yarısıdır dedi. Öte yandan Birleşik Devlet’lerin 19.yy’da kimyasal enerji, 20.yy’da elektrik enerjisinin ve şimdi ise dijital enerjinin öncüsü olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra ise sürekli olarak gündeminde Bitcoin vardı. Her tweet’ini Bitcoin’i hashtagleyerek atıyor diyebiliriz.

Justin Sun

Justin Sun’ın gündeminde yine Tron öne çıkan kripto oldu. Bunun yanı sıra BitTorent Chain de gündemine aldığı konular arasındaydı. Bir tweet’inde ise TRX’in dünyadaki ilk deflasyonist kriptopara olduğunu söyledi. Bir başka tweet’inde ise “Tron ağında meme coin var mı?” diye kinayeli bir soru sordu.

Pompliano

Pomp bu hafta da kripto tweet’lerine ve videolarına kaldığı yerden devam etti. Bu hafta yayınladığı videolardan birisi Hindistan’ın kripto dünyasına getirdiği milyarlarca insan hakkındaydı. Bunun yanı sıra Facebook’un ismini meta olarak değiştirmesi de gündemine aldığı bir başka konuydu. Son olarak bir tweet’inde ise Bitcoin’in herhangi birinin kontrolünün olmadığı manipüle etmediği ve fazlasını yaratmadığı dijital para olduğunu söyledi.

Erik Voorhees

Erik Voorhes attığı bir tweetinde DeFi’de kredi vermenin geleneksel finansal araçlara göre ne kadar avantajlı olduğunu açıkladı. Yine DeFi hakkında attığı bir tweet’te bundan 15 ay önce 10 milyar USD olan TVL’nin şu anda 100 milyar USD’ye çıktığını söyledi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Facebook, Şirketi Yeni Bir İsimle Yeniden Markalaştırmayı Planlıyor

facebook

Meta: Facebook’un Metaverse Adımı