içinde

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 28 Ocak 2022

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da yabancı kripto fenomenlerinin gündemini sizler için derledik. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi irdeledik.

CZ

Binance CEO’su CZ haftaya, banka ve kripto borsası karşılaştırması yaparak başladı. Şüpheli bir kötü adam, bir banka ve kripto borsasında bir hesap oluşturur. Banka iyi, kripto borsası kötü. Binance’in bankalarla aynı veya daha güçlü AML araçlarını kullandığına vurgu yaptı. Binance, davalarında dünya çapındaki tüm kanun uygulayıcı kurumlara yardımcı olur. Çok sayıda teşekkür mektubu alıyoruz, diye ekledi.

Justin Sun

Justin Sun haftaya BTT’nin artık hazır olduğunu duyurarak başladı. Haftanın en önemli konusu BTTC ağının artık kullanıma hazır olmasıydı. 26 Ocak’ta bunun duyurusunu yaptı. APENFT ve LiveartX’in sergisi için şimdiye kadarki en iyi CV sergisi olduğunu belirtti.

Michael Saylor

Michael Saylor haftaya, Bitcoin’in ciddi makroekonomik analistlerin ve piyasa stratejistlerinin desteğini giderek kazandığından bahsederek başladı. Örnek olarak, NorthmanTrader’ın küresel, egemen olmayan bir değer varlık deposunun faydasını, enflasyon riskiyle karşı karşıya kalan bir yatırım portföyü için fark edilmeye başlanıldığını içeren detaylı analizini paylaştı. Öte yandan Bitcoin’in bir ticaret değil teknoloji olduğunu vurguladı. MicroStrategy’nin Bitcoin stratejileri için, stratejimiz satın almak ve elde tutmaktı, bu yüzden fazla nakit akışımız olduğu veya para toplamak için başka yollar bulduğumuz ölçüde, onu Bitcoin’e koymaya devam ediyoruz, dedi.

Pompliano

Pompliano haftaya, El Salvador’un 410 $BTC aldığı haberini paylaşarak başladı. Bitcoin’in düşüşü için, Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan bu yana %50 düştü. Bu, Bitcoin’in son 4 yılda %50’lik düşüşü 4. kez olduğunu belirtti. Nayib Bukele için, “İnternet mizahlarını anlayan politikacılar, rakiplerinin kavrayamayacağı bir süper güçle donanmıştır” dedi. Bitcoin’in, pandeminin başlangıcından bu yana sahiplerinin satın alma gücünü yaklaşık %400 artırdığını vurguladı.

Korku & Açgözlülük İndeksi üzerinden uzun vadeli yatırımcıların daha az strese sahip olduğunu belirtti. “On yıllar boyunca büyük getiriler elde etmenin anahtarı, gürültüyü görmezden gelmektir. Odaklanma bir süper güçtür” dedi.

Dan Held

Dan Held bu hafta, Bitcoin’den getiri kazanmanın kolay ve zor yollarını paylaştı. Bu flood’da SEC’in  çok çeşitli borç verme platformlarının menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini düşündüklerini belirtti. Borç vermek, daha fazla token’ininiz varsa, düzenli bir tüccarın getiri ve büyüklükte kazanmasının açık ara en kolay yoludur, diye ekledi. Tüm paylaştıklarının üzerine kendi kendinizi gözetim altında tutarak, token’leriniz üzerinde merkezi bir opsiyon borsasından bile daha fazla kontrol sahibi olunabileceğini söyledi.

Dan Held, Dünyanın sınırlı bir 21 milyon Bitcoin arzı satın almak için sınırsız bir itibari para kaynağına sahip olduğunu belirtti.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Meliora

Meliora (MORA) Nedir?

Belçikalı Milletvekili Maaşını Bitcoin ile Almayı Tercih Etti