in

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 27 Ağustos 2021

Yabancı Kripto Fenomenleri

Yabancı kripto fenomenlerinin gündemini yazıya taşımaya devam ediyoruz. Bu hafta Bitcoin ilk başta 50k USD’yi gördü ardından çok tutunamadan tekrar düşüş yaşadı. Piyasada yatırımcılar arasında belirsizlik hakim. Peki piyasa bu durumdayken dünya genelindeki kripto fenomenleri neler konuştu?

Vitalik Buterin

Vitalik Buterin, bu hafta yine bir makalesini takipçileriyle paylaştı. Paylaştığı makalede, arzı sınırlı ve blokzinciri olmayan varlıkların satışı için mekanizma tasarımı hakkında ve gas piyasasında sinir bozucu uyarılar yaratan hızlı satışların nasıl daha iyi yapılabileceğine dair düşüncelerini paylaştı.

 

Elon Musk

Elon Musk, bu hafta “100bin terminal sevk edildi”, cümlesiyle starlink.com linkini takipçileriyle paylaştı. Bunun yanı sıra kriptoparalar ve Dogecoin hakkında yeni bir tweet atmadı.

CZ

CZ bu hafta attığı birkaç tweette, “küçük ama emin adımlarla” ilerleyen BNB’ye dikkat çekti. Hayata dair ipuçları verdiği tweetlerine de devam etti. Attığı bir tweette şu sözleri söyledi: “Zengin olmak istiyorsanız parayı görmezden gelmeyin. Zengin ve özgür olmak istiyorsanız kriptoyu görmezden gelmeyin.”

Jack dorsey

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey bu hafta El Salvador’un Bitcoin yasasının 7 Eylül’de yürürlüğe girecek olması sebebiyle devlet başkanı Nayib Bukele’nin dikkat çektiği noktaların yazılı olduğu bir tweet’i rt’ledi. Bunun yanı sıra BlueSky projesi liderliğini üstlenen Jay Graber’in merkeziyetsiz sosyal medya doğrultusunda ilerleyen twitter’ı konu aldığı bir tweet’i alıntılayarak, adım adım merkeziyetsiz Twitter’a doğru gittiklerini söyledi.

Justin Sun

Justin Sun bu hafta takipçilerine Tron ağındaki TVL miktarının 10 milyar doları geçtiğini duyurdu. Öte yanda Justin Sun bu hafta Etherrock’lardan birisini satın aldı ve bu lazer gözlü Etherrock NFT görselini profil fotoğrafı yaptı. Bu gelişmenin yer aldığı bir haber videosunu rt’leyerek lazer gözlü tek Etherrock’un kendisinde olduğunu söyledi.

Pompliano

Twitter’da 1 milyon takipçisi bulunan Pomp, bu hafta da “The Best Business” show’larına devam etti. Öte yandan attığı bir tweet’te Lightning Network kapasitesinin Mayıs ayındaki ATH seviyesinden bu yana iki katına çıktığını belirtti.

Erik Voorhees

Shapeshit.com’un CEO’su olan Erik Voorhees, zincir üzerindeki üyeler tarafından seçilen ilk 5 DAO projesini paylaştı. Bunlardan birisinin henüz 1 ay önce bu saflara katıldığına dikkat çekti. Öte yandan attığı bir tweet’te KYC uygulamasını etik olmadığını, bunun kullanıcıları tehlikeye attığını ve devlet zorlamasıyla yapıldığını açıkladı.

Ivan on Tech

Ivan on Tech bu hafta bir flood yayınladı. Attığı floodda NFT Gaming’ler için henüz erken olduğunu, önümüzdeki 10 yılın fırsatı olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra yine attığı bir tweet’te NFT’lerin altcoinlerden daha çok kazanç getirdiğini yazdı.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

hopr

HOPR Polygon’da Bir Sonraki Teşvik Edilmiş Test Ağını Başlatıyor

Serum

Serum (SRM) Nedir?