in

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 26 Kasım 2021

Kripto
Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 21 Ocak 2022

Bu hafta kripto dünyası için pek de olumlu geçtiği söylenemez ama yabancı kripto fenomenlerinin gündemi her zamanki gibi oldukça yoğundu. Haftanın en çok dikkat çeken olayları CZ’nin Elon Musk ile mentionlaşması ve dolar karşısında değer kaybeden Türk lirası hakkında yapılan yorumlar oldu.

CZ

CZ bu hafta içerisinde Binance borsasında gerçekleşen para çekme işlemleri ile ilgili üzerinde çalıştıkları üzerine sık sık tweet atarak bu konuda takipçileri ile iletişim kurdu. CZ tarafında bu hafta en çok dikkat çeken gelişme ise Elon Musk ile girdiği diyalog oldu. Bunun üzerine topluluk bir tartışma çıktığı yönünde heyecanlansa da kendisi “Hepimiz aynı takımdayız” diyerek bir tweet attı.

Bunun yanı sıra takipçilerine bilgilendirici uyarılarda bulunmaya devam etti. Attığı bir tweet’te “Başkalarının yatırım tavsiyelerine uymayın, özellikle de halka açık olanlara. Özel durumunuzu bilmiyorlar. Risk toleransınız herkesinkinden çok farklı.” dedi.

Justin Sun

Justin Sun bu hafta da BitTorent Chain ve Tron ağı hakkındaki tweetlerine devam etti. Ek olarak bu hafta, WinNFTHorse hakkındaki tweet’lerine de devam etti.

Son olarak katıldığı bir konferansta “Blockchain çok düzenleyici dostudur.” ve “Blockchain tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir.” dedi.

Michael Saylor

Michael Saylor’un bu haftaki gündeminde yine Türkiye vardı. Türk lirasının tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığını söylediği tweet’inde “ Hayatta kalmak istiyorsanız işletme sermayenizi TL’den USD’ye çevirin. Gelişmek istiyorsanız tüm sermayenizi TRY’den BTC’ye çevirin.” yazdı.

Bunun dışında, hükümet politikalarının enflasyonu durduramadığına dikkat çeken Saylor, Bitcoin hakkında oldukça fazla tweet attı.

Pompliano

Pomp, bu hafta geleneksel finans yatırımcılarındaki duygusal kontrolün kıt olduğuna attığı “Eski yatırımcılar, Bitcoin ve kripto yatırımcılarından nefret etmeyi severler; ancak eski insanların hiçbiri 3 yıl içinde 3 farklı %50’den fazla düşüşe dayanıp yatırımlarını devam ettiremez. Eski dünyada duygusal kontrol kıttır.” tweet’iyle değindi.

Bir başka tweet’inde ise bir yatırım stratejisi olarak yeteneği takip etmeyi önerdi.

Erik Voorhees

Erik Voorhes de bu hafta Türkiye hakkında tweet atan yabancı fenomenler arasındaydı. Türkiye’deki enflasyonun anlatıldığı haberi alıntılayarak “Veya paranızı Bitcoin gibi enflasyonist olmayan bir parada tutabilirsiniz. Her yıl Türkiye, daha da büyüyebilir ve daha fazla misafir davet edilebilir.” dedi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Binance Launchpool ile Santos FC Fan Token Detayları

Huobi Primelist

Huobi Primelist Hız Kesmeden Devam Ediyor: Yeni Proje Biconomy $BICO