in

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu?| 25 Eylül 2021

Yabancı Kripto Fenomenleri

Bu hafta kripto piyasasına düşüşler damga vurdu. Çin’den gelen olumsuz haberler Bitcoin ve altcoinleri oldukça olumsuz etkilerken gündemdeki bir başka konu ise Twitter’ın yeni getirdiği Bitcoin ile bahşiş özelliğiydi. 

Vitalik Buterin

Vitalik Buterin, bu hafta da yine konuk olduğu bir podcast yayınını takipçileriyle paylaştı. Bu sefer ise konu oylama sistemi ile yönetişim olarak öne çıktı. Bu konuda Vitalik Buterin daha önceden bir makale de yayınlamıştı. Bunun üzerine yapılan söyleşide kendisi dikkat çekici konulara değindi.

CZ

CZ bu hafta attığı bir tweet’te piyasanın uzun vade için dip noktasında olduğunu söyledi. Geçtiğimiz hafta ise ‘ben boğayım’ yazılı tweet’iyle gündeme gelmişti. Bir başka tweet’inde ise “Bitcoin asla kimseye karşı değildir.” yazdı. Bunun yanı sıra El Salvador’un 50 BTC daha alması haberini alıntılayarak “Efsane” tanımında bulundu.

Jack dorsey

Bildiğiniz üzere Twitter IOS cihazlarında uygulama üzerinde Bitcoin ile bahşiş verme özelliğini duyurdu. Jack Dorsey’in gündeminde ise tam olarak bu konu vardı. Konu ile retweet’ler yaparak konuyu gündemine taşıdı.

Justin Sun

Justin Sun’ın gündeminde bu hafta Tron vardı. Bunun yanı sıra Çin tarafından gelen yasakları da gündemine taşıyan Justin Sun bit tweet’inde “Onlara inanmayın. Çin kriptoyu seviyor.” yazdı.

Pompliano

Pompliano da Twitter’ın yeni özelliğine gündemine taşıyan isimler arasında yer aldı. Attığı bir tweet’te ” Lightning Network ile Twitter üzerinden dolar gönderebildiğinize hala inanamıyorum. Gerçek dışı.” yazdı. Bunun yanı sıra attığı bir başka tweet’te ise “Bitcoin ve kriptoyu ilk benimseyen her kişi, bunu kaçırdıklarını düşünür.” dedi.

Erik Voorhees

Erik Voorhes attığı bir tweetinde ” Çin’in “kara para aklamayı azaltmak için yasak” propagandasını papağan gibi tekrar etmesi çok hoş. Dikkat eden herkesin açıkça görebileceği gerçek ise “Yasağın amacı Çin’in CBDC’si ile piyasa rekabetini azaltmaktır” dedi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Polkadot

Göz Atmaya Değer 5 Polkadot Projesi

NFT’ler Sanatçıların Hayatlarını Nasıl Etkiliyor?