içinde

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 24 Aralık 2021

Kripto
Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 14 Ocak 2022

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da yabancı kripto fenomenlerinin gündemini sizler için derledik. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi irdeledik.

CZ

Binance CEO’su CZ’nin bu haftaki en önemli gündem konusu, Binance’nin küresel sanal varlıklar için bir endüstri merkezi kurmak üzere Dubai World Trade Center (DWTC) ile anlaşma imzalamasıydı. CBDC’ler hakkında kendisine çok soru geldiğini ve bunlar hakkında yazdığı yazısını paylaştı. Bir tweetinde $BNB’nin Binance’den daha büyük olduğunu söyledi. Girişimcilerin kendi token’lerini çıkartmasının neden önemli olduğundan bahsetti. Binance’in yeni tanıtımını yaptığı Auto Burn için de $BNB için değişim token’ları arasında bir ilk olduğunu ifade etti.

Justin Sun

Bu hafta Binance borsasında, $TRX için 3 ticaret çifti daha eklendiğini ve kullanıcıların 300’den fazla ödeme yöntemiyle $TRX’i doğrudan alıp satabildiklerini söyledi. Büyük uzay yolculuğu çağına giriyoruz diyerek Blue Origin’s ile birlikte gelecek sene 5 kişi ile uzaya gidecek olması, bu haftaki gündemi arasındaydı.

Michael Saylor

Michael Saylor, bu hafta Bitcoin için “Kilitlememiz gereken tek şey paramız” dedi. Dünyanın tedarik zincirlerini daha verimli kılmak için elimizden geleni yapıyoruz diyerek Sainsbury’s üzerindeki verilerin tek bir analitik bulut platformuyla ele alındığını açıkladı. Saylor akademisi oluşturulduğunu ve bir gün herkes için kullanımın ücretsiz olacağını paylaştı.

Pompliano

Bu hafta Pompliano, kurumsal paranın Bitcoin’e ve kripto dünyasına akma potansiyeli hakkında yaptığı konuşmayı paylaştı. Pompliano: “Geri dönüp genç halime bir şey söyleyebilseydim, mümkün olduğu kadar çok risk almam gerektiğini söylerdim” dedi. Elon Musk’ın 2021 yılı için 11 milyar dolar vergi ödeyecek olmasını söyleyerek vergilendirme ve gerçeklerin kamuoyu anlatımı ile uyuşmadığından bahsetti. Önümüzdeki on yılın en iyi yatırımcılarının, zamansız yatırım ilkelerini alıp kripto endüstrisine uygulayacaklarını söyledi.

Erik Voorhees

Erik’in bu haftaki gündeminde Web3 vardı. Eski Twitter Ceo’su Jack’in Web3 ve VC eleştirilerine karşılık olarak, Web3 projelerinin güç yasası dağılımını göreceğimizi söyledi. Terra ve Cosmos ekosistemindeki her varlığın, DEX aracılığıyla Bitcoin veya herhangi bir Ethereum tabanlı varlık ile takas edilebileceğini söylerken devrim merkezileştirilmeyecek dedi. Takipçisinin PoW yorumu üzerine PoS’un üstün olmadığını fakat farklı bir yüzeye sahip olduğunu belirtti.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. 2020 yaz aylarında FinTech ile tanışmasıyla odağını, Blockchain ve merkeziyetsiz finansa çevirmiş durumda. Aktif olarak blokchain ve kripto paralarla ilgili içerikler üretmekte ve kendisini geliştirmeye devam etmektedir.

kriptopara

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) Teknik Analizi | 24 Aralık 2021

Ethereum 2.0 Staking Nedir?