in

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 22 Ekim 2021

Kripto

Kripto dünyası çoğu zaman olduğu gibi bu hafta da yoğun bir gündemden geçti. Bitcoin daha önce Mayıs ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesini bu hafta geçmeyi başardı ve insanları gözü yeni ATH’lere ve belki de 100k hedefine dikilmiş durumda.

Son birkaç haftanın gündemine oturan Bitcoin ETF konusu sonunda resmiyete kavuştu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) doğrudan bir Bitcoin ETF’si olmasa da, Bitcoin’e yatırım yapan şirketleri içeren bir ETF önerisini onayladı.

Gidişat bu haldeyken gelin yabancı kripto fenomenlerinin bu hafta neler konuştuğunu inceleyelim. Seçtiğimiz 6 fenomen üzerinden yabancı kripto fenomenlerinin gündemini yazıya taşıyoruz.

Elon Musk

Kripto dünyası üzerinde en çok etkisi olan fenomenlerden biri Elon Musk bu hafta da attığı tweet ile Dogecoin, Shiba Inu ve türev shitcoinlerinde artışa sebep oldu. Tüm shitcoin severler de bu tweet’i kendilerine yorumladılar ve Dogecoin ile Shiba Inu başta olmak üzere çoğunda artışlar göründü.

Elon Musk’ın kripto içerikli bir diğer tweet’i ise şu oldu:

Michael Saylor

Bitcoin’in en büyük savunucularından biri olan Microstrategy CEO’su Michael Saylor, hafta boyunca Bitcoin övdüğü paylaşımlarına devam etti. En çok dikkat çeken paylaşımı ise Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararından sonra geldi ve Saylor Bitcoin’in Türkiye için bir umut olduğunu söyledi.

CZ

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Bitcoin’in yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından insanları risk yönetimi konusunda uyardı ve şunları söyledi: “Risk yönetimi, en iyi durumun keyfini çıkarmaya, en kötü durumu ele almaya hazır olun. Kaybedebileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.”

Ardından önümüzdeki birkaç ayda kripto dünyasının oldukça volatil olabileceğinden bahsetti:

Ve belki de buna ek olarak, hem proje geliştiricilerine hem de yatırımcılara, belki de kendine bir not olarak, ne olursa olsun dikkatlerin dağılmamasını ve geliştirmeye/gelişmeye devam edilmesi gerektiğini söyledi:

Pompliano

Bitcoin’in bu hafta içinde yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması hakkında heyecanlı olan bir diğer isim de Pompliano idi. Bunun sadece bir adım olduğu belirten Pompliano şunları söyledi: “Dün tüm zamanların en yüksek seviyesini kıran Bitcoin önemli bir kilometre taşı. Dünyadaki her kurum yeniden ilgilenmeye başladı. Artık büyük boyutta birikim yapmaya başlama izinleri var. Bunu verilerde görebilirsiniz ve ben kapalı kapılar ardında duyuyorum. Oyun başlasın.”

Justin Sun

Kripto dünyasının etkili fenomenlerinden bir diğeri Justin Sun da Bitcoin ve Bitcoin ETF’ler hakkında bolca tweet attığı bir haftayı geride bırakıyor. Justin Sun, Bitcoin ATH’sinden sonra sıranın altcoin’lere gelebileceğini ima eden bir tweet attı:

Bir diğer dikkat çeken tweet’i ise kilit yatırımcı olarak lansmanına yardımcı olduğu Valkyrie Funds’un ABD’deki ilk Bitcoin ETF’lerinden birini listelemek için SEC’in onayını aldığını paylaşması oldu:

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

kriptopara

Solana (SOL), Cosmos (ATOM), Dfinity (ICP) ve Algorand (ALGO) Teknik Analizi | 22 Ekim 2021

Gerçek Zamanlı Yakma Mekanizması ile BEP-95’in Tanıtımı