içinde

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 19 Kasım 2021

Kripto
Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 21 Ocak 2022

Bu hafta kripto piyasasında kayıplar gündemdeydi. Bitcoin ve altcoinlerde düşüş hakim olurken hacimdeki düşük seviye de piyasadaki belirsizliği simgeledi. Piyasa belirsizliğini korurken yabancı kripto fenomenleri çeşitli konular üzerine tweet’ler atmaya devam etti. Her hafta olduğu gibi bu hafta da yabancı kripto fenomenlerinin gündemini yazıya taşıdık.

CZ

CZ bu hafta başında attığı bir tweet’inde bir klişeyi tekrar gündeme getirdi: “Kripto asla uyumaz.” Bunun yanı sıra CNBC’de çıktığı canlı yayında Binance hakkında “”Önemli noktadayız ve bir teknoloji şirketinden bir finansal hizmetler şirketine geçmemiz gerekiyor.” dedi. Öte yandan bu hafta 4milyon takipçiye ulaşmasını takipçilerine teşekkür ederek kutladı. Son olarak ise attığı bir tweeti’nde piyasada ayı ve boğa hareketleri olacağını ancak teknolojinin giderek büyüdüğünü söyledi.

Justin Sun

Justin Sun bu hafta da BitTorent Chain ve Tron ağı hakkındaki tweetlerine devam etti. Ek olarak bu hafta WinNFTHorse hakkında kısa bir flood yazdı. NFT konusundaki tweetlerine ApeNFT’ler ile devam etti. Son olarak Tron’un Venus’te aktif olduğunu gündemine aldı.

Michael Saylor

Michael Saylor’un bu haftaki gündem konularından birisi Türkiye’ydi. Türkiye için Bitcoin’in umut olduğunu söyleyen Saylor, “TL’den USD’ye dönüşüm sadece çöküşü yavaşlatacak, BTC’nin benimsenmesi ise hasarı tersine çevirecek ve ekonomiyi canlandıracaktır.” dedi. Bunun yanı sıra altın hakkında da konuşan Saylor, “Altın, satış uzmanları tarafından komisyon karşılığında pazarlanan mücevherdir. Bitcoin satın alın.” dedi. Son olarak Twitter’da popüler olan lazer göz ile ilgili konuşan Saylor, Lazer gözlerin, yaşam, özgürlük ve mülkiyet gibi insan haklarını garanti eden bir teknoloji ilan ettiğini söyledi.

Pompliano

Pomp hafta başında El Salvador başkanı Nayib Bukele tarafından söylenen “Dünyada, banka hesaplarından daha fazla Bitcoin cüzdan kullanan insanların olduğu bir ülke var.” cümlesini paylaştı. Bir başka tweet’inde ise “Gelişmekte olan dünya, Bitcoin’i zorunluluktan kucaklamaya devam ediyor.” yazdı. Son olarak Bitcoin’deki enflasyon oranını paylaşan Pomp, oranın %1.78 olduğunu söyledi.

Erik Voorhees

Erik Voorhes bu hafta attığı bir tweet’te “Kripto, kullanıcılarının kurallarına %100 uygundur. Kripto 3. şahısların kurallarına %0 uyumludur.” diyerek merkeziyetsizliğe vurgu yaptı. Bir başka tweet’inde ise PoS ve PoW tartışmalarındaki zayıf argümanlara değinerek “ikisi de çalışıyor her birinin avantajları var” dedi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bloktopia (BLOK) NEDİR?

LOCGame Haftalık Bülten | 19 Kasım 2021