içinde

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 17 Aralık 2021

Kripto
Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 14 Ocak 2022

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da yabancı kripto fenomenlerinin gündemini sizler için derledik. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi irdeledik.

CZ

Binance CEO’su CZ, “Kriptonun benimsenmesi ilerliyor. Çoğu insan şimdiye kadar kriptoyu duymuştur. Ancak bir diğer çoğunluk hala bunu gerçekten anlamış değil. Kriptonun tam potansiyeli hakkında hiçbir fikirleri yok. Henüz erken.” şeklinde attığı tweet ile kriptopara sektörünün hala yeni sayılabileceğini paylaştı. Öte yandan Binance’in, yeni kripto borsası geliştirmek için Endonezya telekom şirketi ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bununla birlikte duyurulduğu zaman Twitter’da trendlere giren DOGE&TESLA çekilişinin kazananlarını açıkladı.

Justin Sun

Justin Sun’ın bu haftaki gündeminde, Binance ile ortak çalıştıkları $TRX, $BTT, $WIN, $JST veya $SUN trade edilmesi ile ve 300.000 $’lık ödülün verildiği etkinlik vardı. Öte yandan SunSwap V2.0 güncellemesi de bu haftaki konu başlıklarındandı. Ancak Justin Sun tarafından bugüne ve haftaya damgasını vuran asıl önemli gelişme, Tron Foundation’dan çekilmesi ve Grenada hükümetinin Dünya Ticaret Örgütü’nün büyükelçisi olmasıydı.

Michael Saylor

Saylor haftaya, “Bir zamanlar altın en çok arzu edilen değer deposuydu. Şimdi yerini Bitcoin alıyor.” tweet’i ile başladı. Öte yandan enflasyonun büyük bir sorun olduğunu ancak Bitcoin’in de buna bir çözüm olduğunu ifade etti. Haftalık kapanışını ise “Türk parası bu yıl %55, son 30 günde %37 değer kaybetti. Bitcoin’e ihtiyacınız olduğunu fark ettiğinizde çok geç olabilir.” sözleri ile tamamladı.

Pompliano

Pompliano haftaya enflasyonla ilgili verileri tweet’lerinde bol bol yer vermesi ile başladı. Aynı zamanda geçen haftalarda olduğu gibi çeşitli platformlarda canlı yayınlara çıktı. Takipçilerine, “Büyük fiyat artışlarından sonra fomoya kapılmayın ve büyük fiyat düşüşlerinden sonra panikle satış yapmayın.” tavsiyesinde bulundu. Öte yandan hafta başında olduğu gibi enflasyon ve Bitcoin verilerini paylaşmaya devam etti. Teknoloji destekli sigorta şirket olan Lemonade’nin $LMND, bilançolarına Bitcoin ekleyen en son halka açık şirket olduğunu paylaşan Pompliano, eninde sonunda her kamu şirketinin bunu yapacağını düşündüğünü de ekledi. Merkeziyetsizliğin, bir bürokratın fikrini değiştiremeyeceği ve size zarar veremeyeceğinin sigortası olduğunu söyleyen Pompliano, bu hafta gerçekleşen FED toplantısıyla ilgili de de bol bol tweet attı.

Erik Voorhees

Erik Voorhees’in gündeminde de herkeste olduğu gibi FED toplantısı ve enflasyon vardı. Hafta boyunca FED toplantısı ile ilgili tweet atan Erik Voorhes, konuyla ilgili ironi bir görsel paylaşarak da yüksek etkileşim topladı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Kommunitas

Kommunitas, AgeOfGods ile Birlikte Yeni IKO’sunu Duyurdu

Solana

Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Teknik Analizi | 17 Aralık 2021