içinde

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 14 Ocak 2022

Kripto
Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 14 Ocak 2022

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da yabancı kripto fenomenlerinin bir hafta boyunca neler konuştuğunu sizler için derledik. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi irdeledik.

CZ

CZ, Binance’nin hafta içerisinde duyurduğu African Cup of 2021 sponsorluğundan bahsetti. Bu hafta $BNB ve diğer kriptoparalarla ilgili konuşmak için ODDO BHF Digital Forum’a konuk olan CZ, bu anlardan bir kare paylaştı. Fortune’a verdiği bir röportajı paylaştı. Fox News’a verdiği başka bir röportajdan bahsetti. Pakistan’ın Binance hakkında aldığı araştırma kararına değinen CZ, Binance’in Rusya Merkez Bankası’nın eski yöneticisini göreve getirmesine de değindi. Binance’in Alberta’ya dahil olarak Kanada stratejisi için eski menkul kıymet düzenleyicilerini işe almasıyla ilgili bir haber paylaştı. Binance Labs’ın 200 milyon dolarlık Oasis Ekosistem Fonu’nu desteklemesine değindi.

Justin Sun

Justin Sun, bu hafta El Salvador’un Devlet Başkanı Nayib Bukele ve Michael Saylor’u etiketleyerek Bitcoin almak için harika bir zaman olduğunu dile getirdi. Tron ağındaki $USDC’nin 600 milyon doları aşmasından söz etti. Justin Sun, Binance’in BitTorrent token değişimini destekleyecek olmasından bahsederek $BTT ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Ayrıca Justin Sun, Justin Sun x MetapolyXM- Chinese Zodiac kripto sanat eseri serisinin tamamlandığını ve resmi olarak listeleneceğini duyurdu. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in bir tweet’ini alıntılayarak TRON, ETH ve BSC’nin gelecekte birlikte yer alacağını ifade etti.

Michael Saylor

Michael Saylor’un bu haftaki gündeminde Bitcoin yer aldı. Hafta boyunca Bitcoin’le ilgili paylaşımlar yapan Michael Saylor, enflasyon sorunun Bitcoin ile çözülebileceğini ifade etti. Hafta içerisinde Steve Daines ile bir araya gelen Saylor, Steve Daines’i içeren bir görsel paylaştı. İnternetin geleceğinin Bitcoin olduğunu belirten Saylor, bir haber bültenine konuk olduğu anların videosunu paylaştı.

Pompliano

Pompliano, bu hafta sık sık Bitcoin’den söz etti. Andrew Lee Rubinger’in finansal özgürlük konulu bir yazısını paylaştı. Will Clemente ile haftalık olarak gerçekleştirdikleri, kriptopara gündemindeki konuları ele alan bir YouTube videosu paylaştı. El Salvador’un Devlet Başkanı Nayib Bukele’ye ve Elon Musk’a atıflarda bulundu. Career Carma projesinin fon toplama turundan ve Citadel Securities’e yapılan yatırımlara da değindi. Ekonomi ve kripto ile ilgili konuları ele aldığı The Best Business Show serisinin YouTube videolarını paylaştı.

Ligthtning Network ile ilgili son gelişmelerden de bahseden Pompliano, dünyaca ünlü rapçi Nas’ın NFT müzik platformu Join ile yaptığı işbirliğinden de söz etti. Ayrıca Pompliano, bu hafta son zamanlarda devletlerin kriptoparalar ve dijital paralarla ilgili aldığı kararları incelediği bir yazı paylaştı. FTX kriptopara borsasının kurduğu 2 milyon dolarlık girişim fonuna da değindi.

Erik Voorhees

Erik Voorhees’in bu haftaki gündeminde, ShapeShift ve THORChain projeleri yer aldı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

NEAR

NEAR Protocol Nedir? NEAR Ekosistemi ve Teknik Analizi

Bitcoin FED

Bitcoin (BTC) İçin Takip Edilmesi Gereken Önemli Seviyeler