in

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 13 Eylül 2021

Yabancı Kripto Fenomenleri

Bu hafta kripto piyasası çalkantılı bir hafta geçirdi. Geçtiğimiz haftanın kazançlarını kaybeden birçok kriptopara bu hafta düşüşleriyle öne çıktı. Bitcoin 42,500 USD’ye kadar gerilerken, Ethereum 3,200 USD’yi gördü. Peki piyasa bu seyrini devam ettirirken yabancı kripto fenomenleri neler konuştu? Öne çıkan 8 fenomenin bu hafta attığı tweet’ler üzerinden gündemin nabzını tutmaya çalışıyoruz.

Vitalik Buterin

Vitalik Buterin, bu hafta da yine yazdığı yeni bir makaleyi takipçileriyle paylaştı. Makalesini paylaşırken şunları yazdı: “Ücretleri azaltmak için NFT’leri Layer-2 ekosistemine taşımamız gerekiyor. Ancak bunu *doğru* yapmak, iyi cross-rollup taşınabilirlik standartları gerekir, böylece ekosistem belirli bir L2’ye kilitlenmekten kaçınabilir. Burada bir cross-rollup taşınabilirlik teklifi yapıyorum:”

Elon Musk

Elon Musk, bu hafta Dogecoin tweetlerine kaldığı yerden devam etti. Shiba cinsi köpeği paylaşarak “Floki geldi” yazan Elon Musk, Dogecoin fiyatının yükselmesinde yine etkili oldu.

CZ

CZ bu hafta BeinCrypto’da yayınlanan “GoCrypto ve Binance Pay Alliance, Crypto’nun Toplu Kabulünü Nasıl Artırabilir?” başlıklı yazıyı paylaştı. Bunun yanı sıra CEO Brooks’un istifasının ardından Binance US’in yeni başkan aldığı haberini takipçileriyle paylaştı. Ardından Matrix’ten kırmızı hapın alındığı sahneyi paylaşarak “daima kırmızı hap” yazılı bir tweet attı. Bir başka tweet’inde ise şöyle yazdı “Geçen hafta yine ATH’de veya yakınında trafik, kullanıcı ve müşteri destek numaralarını gördük. Bakalım neler olacak.” Son olarak başka bir tweetinde ise “Bitcoin büyümeye devam ediyor” yazdı.

Justin Sun

Justin Sun bu hafta kendisi tweet atmaktansa ya retweet ya da alıntılayarak retweet yaptı. Ukrayna parlamentosunun Bitcoin’i yasa tasarısında kabul ettiği haberini retweet yaptı.

Pompliano

Pomp bu hafta attığı bir tweet’te sanal dünya varlıklarının işlevselliğinin fark edilmesi durumunda fiziksel varlıkların zamanla istenmeyen hale geleceğini yazdı. Bir başka tweet’inde metaverse ekonomiye dikkat çekerek birçok insan farkında olmadığı halde telefon ve bilgisayarların içinde yepyeni bir ekonomi kurulduğunu söyledi. Bunun yanı sıra bir hata yaptığını ve NFT’lerin kendi öngördüğünden de fazla büyüyeceğini söyledi.

Erik Voorhees

Erik Voorhes attığı bir tweetinde Bitcoin para politikasının matematiksel temsilini alıntılayarak FED’e, “haydi siz de para politikanızı matematiksel olarak açıklayın karşılaştıralım” diyerek seslendi. Bunun yanı sıra attığı bir başka ilginç tweet’inde “ El Salvador’da zihin virüsü 30 USD’leri 31 USD olduğunda başlayacak” dedi.

Ivan on Tech

Ivan on Tech’in de gündeminde Ukrayna’ın Bitcoin’i kabul etmesi vardı. Haberi alıntılayarak yazdığı tweet’inde “Bitcoin durdurulamaz. Kimse birinci olmak istemez. En önemlisi-kimse sonuncu olmak istemez” yazdı. Bir başka tweet’in de ise şu sözleri yazdı: “Birçok akıllı insan fakir kalır. Bitcoin için fazla akıllıydılar. Alt’lar için fazla akıllıydı. JPEG’ler için fazla akıllıydılar. Kazancı olmayan zeki birini etiketle. @PeterSchiff”

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Blockchain’in En Büyük İkinci Milyarderi: Sam Bankman-Fried

Bitcoin

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 13 Eylül 2021