in

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 12 Kasım 2021

Kripto
Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 21 Ocak 2022

Bu hafta kriptopara piyasasında en etkileyici gelişme Evergrande’nin iflas ettiğine dair olan iddialar oldu. Yine de piyasa bu haberden çok olumsuz etkilenmedi. Kaldığı yerden devam eden piyasada şimdilik yatay seyir hakim görünüyor. 

CZ

CZ bu hafta başında attığı bir tweet’inde “fomoya kapılmayın” dedi. Bunun yanı sıra Binance’te bulunan 2 milyon aktif adrese dikkat çekti ve diğer blockchainlerin 5-10 katı olduğunu söyledi. Öte yandan hafta içerisinde Binance Launchcpad tarafından ön satışı yapılan Porto fan token de gündemindeki konular arasındaydı. Bir başka tweet’inde ise “Blockchain’in tüm potansiyelinin yüzeyini henüz çizmeye başladık.” sözlerini söyledi.

Justin Sun

Justin Sun bu hafta başında Sinagapur Fintech Festivali 2021’e katılacağını ve orada web 3.0 hakkında tartışılacağını söyledi. Bunun yanı sıra bir başka tweet’inde “büyük bir aya” geçileceğini yazdı. Öte yandan daha önce de yaptığı gibi “Tron’da meme coin var mı?” diye kinayeli bir soru sordu. Son olarak Bit Torent Chain yine gündemindeki konulardan birisiydi.

Michael Saylor

Bitcoin maximalisti ve yatırımcısı olarak bilinen Michael Saylor bu hafta da birçok kez piyasa hakkında tweet attı. Lightning Network’ü gündemine alan Saylor, saniyedeki işlem kapasitesine dikkat çekti. Bunun yanı sıra çıktığı canlı yayın videosunu paylaşan Saylor, “Bitcoin dijital mülkiyeti kuruyor.” dedi.  Bir başka tweet’inde ise “Bitcoin New York için umuttur.” yazdı.

Pompliano

Pomp da New York’un yeni belediye başkanı Eric Adams’ı gündemine alanlar arasındaydı. Bir tweet’inde sabrın bu piyasa için önemine dikkat çekti. Öte yandan Bitcoin’in para politikasına dikkat çekerek “Bitcoin, dünyada kalan tek disiplinli para politikası gibi görünüyor.” yazdı. Bir başka tweet’inde gerçekten merkeziyetsiz ve açık kaynak teknolojilere şimdi her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu söyledi.

Erik Voorhees

Erik Voorhes bu hafta attığı bir tweet’te Terra blokzincirinin stablecoin’i olan UST’yi gündemine alarak “dünyadaki en büyük merkeziyetsiz stablecoin hızlı bir şekilde büyüyor.” dedi. Bir başka tweet’inde ise KYC uygulamasının insanları tehlikeye attığını söyledi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

kriptopara

Radio Caca (RACA), Floki Inu (FLOKI) ve Dogelon Mars (ELON) Teknik Analizi | 12 Kasım 2021

Elfin Kingdom CEO’su Juan Ibagon ile AMA Etkinliği