içinde

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 10 Aralık 2021

Kripto
Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 14 Ocak 2022

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da yabancı kripto fenomenlerinin gündemini sizler için derledik. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi irdeledik.

CZ

Binance CEO’su CZ, Bitcoin’in düşüşü ile MicroStrategy’nin 82.4 milyon dolar nakit karşılığında 1.434 Bitcoin $BTC satın almasıyla ilgili;

“Bitcoin’inizi ucuza satmayın. Michael Saylor, Panik satış yaptığınızda her zaman satın alıyor.” dedi.

CZ’nin bu hafta en önemli gündemi, Binance’in Singapur tarafından düzenlenen Hg Exchange’de %18 hisse satın almasıydı.

Justin Sun

Justin Sun, bu haftaya Bitcoin satın alarak başladı. El Salvador’un Başkanı Nayib Bukele’nin teklifine uymak için ortalama 47,627.03 USD fiyatında 100 $BTC satın aldığını duyurdu. Bunun üzerine Nayib Bukele, Justin Sun’a 50 $BTC daha almasını söyledi. Ve Justin Sun, 47,250 dolardan 50 adet $BTC daha aldığını yazdı. Dünyanın ilk heterojen çapraz zincir birlikte çalışabilirlik protokolü BTTC Mainnet’in, 12 Aralık’ta gerçekleşeceğini söyledi. APENFT’nin, Binance üzerinde gerçekleşen airdrop dağıtımının 6.turunun tamamlandığını duyurdu.

Michael Saylor

Michael Saylor, bu haftaya #Bitcoin & Chill diyerek başladı. Bitcoin için, “Enerjiyi matematiksel olarak dijital altına dönüştürüyoruz” diyerek bir video paylaştı. Bitcoin ile ilgili 4 seçenekli anket düzenledi. Bu tweetini alıntılayarak “Bitcoin dijital ekonominin temelidir” dedi. Golddman Sachs CEO’sunun röportajını paylaşarak şu sözlerini ekledi,

“Perakende ve kurumsal yatırımcılar, hisse senetlerinin karşılaştığı zorlukları anlıyor ve kendilerini enflasyondan korumak için #Bitcoin gibi dijital varlıkları benimsiyor.”

Bu hafta sık sık Altın-Bitcoin karşılaştırması yapan Michael, “Altın ile ilgili, bir zamanlar en çok arzu edilen değer deposuydu. Şimdi yerini #Bitcoin aldı” dedi.

Haftanın en önemli ve etki yaratan haberi Saylor’un şirketi  MicroStrategy’nin 1,434 $BTC daha satın almasıydı.

Pompliano

Pompliano, hafta içinde birçok canlı yayına katılarak, çeşitli görüşlerini hem canlı yayın üzerinden hem özet olarak Twitter üzerinden paylaştı. Glodman Sachs CEO’su Solomon’un röportajından birkesit paylaşarak,

Bir bankanın CEO’su, Bitcoin veya Ethereum sahibi olmadığını söylemesinin yanı sıra hiçbir görüşü olmaması da saçma. Kripto endüstrisi, tarihin en hızlı büyüyen finansal teknolojisi oldu ve onun hiçbir fikri yok mu? dedi.

WhatsApp’ın Novi cüzdanı aracılığıyla kripto ödemelerini test etmesi güncel haberi hakkında bilgilendirdi.

Erik Voorhees

Erik Voorhees, Haftayı $FOX ile başlattı. DAO ile ilgili, “Bir şirket için çalışan kişiler vergilendirilir ve şirket en fazla vergilendirilir. Bir DAO için çalışan kişiler vergilendirilir, ancak DAO vergilendirilmez. İkincisinin ekonomik avantajı göz ardı edilemez.” dedi. Pompliano’nun Goldman Sachs CEO’su için yorumuna, “Ve etraflarındaki dünya değişirken, onlar boş, rahat ve kendinden emin oturdukları için ülkedeki her bankayı dalgalar sardı.” diyerek değişimden bahsetti. SEC’in çerçevesinde ilginç yeniliklerin hiçbirinin gerçekleşmediğini belirtti.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. 2020 yaz aylarında FinTech ile tanışmasıyla odağını, Blockchain ve merkeziyetsiz finansa çevirmiş durumda. Aktif olarak blokchain ve kripto paralarla ilgili içerikler üretmekte ve kendisini geliştirmeye devam etmektedir.

Kriptopara

Kriptopara Piyasa Metrikleri

Kommunitas Nedir? Kommunitas IKO’suna Nasıl Katılınır?