in

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 1 Ekim 2021

Bu hafta kripto piyasası haftaya yükselişle başladı. Hafta içerisinde kararsız görünen Bitcoin hafta sonuna da yeşil yanarak giriş yaptı. Bu hafta kripto dünyasın nispeten sakin geçse de yabancı kripto fenomenleri tweet atmaya devam etti. Her hafta olduğu gibi bu hafta da yabancı kripto fenomenlerinin gündemini yazıya taşıdık. 

Vitalik Buterin

Vitalik Buterin, bu hafta da yine yazdığı yeni bir makaleyi takipçileriyle paylaştı. Makalesini paylaşırken şunları yazdı: “Yeni bir hesap soyutlama önerisi! Bu sefer herhangi bir Ethereum konsensüs katmanı protokol değişikliği gerektirmeden.”

CZ

CZ bu hafta attığı bir tweet’te ” Blockchain gelecek değil, şu andır. (bugün tanıştığım çok geleneksel bir yatırımcıdan alıntı yapıyorum) Geride kalmayın.” yazdı. Bir başka tweet’inde ise 4 yıl önce bugün BTC fiyatının 5,000 USD’ye çıktığını sonrasında ise 30,000 USD yolculuğu başlattığını yazdı. Bunun yanı sıra regülasyonlar hakkında 3 tweet’lik kısa bir flood yayınladı.

Justin Sun

Justin Sun bu hafta “Kriptoizm İçin Bir Ralli Çağrısı Neo-Globalizm İçin İnşa Edilen İdeoloji” başlıklı uzun bir flood yayınladı. Bir başka floodunu ise “NFT ile Rönesans: Distopik Sanattan Yeni İlkel Sanata” başlığı ile yayınladı.

Pompliano

Pompliano bu hafta business show’larına devam etti. Bir tweet’inde Bitcoin hakkında şunları yazdı: “Bitcoin şu anda tarihçiler tarafından on yıllar boyunca incelenecek olan yeni bir enerji üretimi ve kullanımı çağını başlatıyor.” Bir başka tweet’inde ise El Salvador’un volkan enerjisiyle Bitcoin madenciliği yapmasını konu aldı.

Erik Voorhees

Erik Voorhees’in bu hafta gündeminde henüz güncel bir haber olan Fransa’nın en büyük bankası Sociéte Géneral’in Maker DAO’ya yaptığı teklif vardı.Bir başka tweet’inde ise Bitcoin ile merkeziyetsiz ticaretin ThorChain ile tekrardan aktif olduğunu yazdı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Lithium Finance

Lithium Finance $LITH Temel Analizi | Ekim 2021

Bitcoin

Bitcoin Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler