içinde

XYO (XYO), Huobi Global’de Listelendi: XYO Nedir?

Huobi Primelist

XYO (XYO) yatırma işlemleri bugün (10 Ocak) TSİ 11:30’da Huobi Global borsasında işleme açıldı. Yeterli hacme ulaşıldığında ise spot işlemler de yapılabilecek.

Yatırımcılar, bugün TSİ 11:30’dan itibaren artık Huobi Global üzerinden XYO yatırma işlemlerini yapabilecek. XYO spot işlemler (XYO/USDT) yatırma hacmi piyasa işlemlerini karşılayınca başlayacak olup başka bir duyuru ile bildirilecektir. Ancak XYO’larınızı Huobi Global borsasından başka yere çekmek (withdrawal), aktarmak için ertesi gün, yani 11 Ocak TSİ 15:00’e kadar beklemeniz gerekmektedir.

Resmi Huobi Global Twitter hesabının XYO listeleme haberi:

XYO Nedir?

XYO Network’ün amacı, siber saldırılara karşı korunaklı ve mevcut veriler sorgulandığı anda mümkün olan en doğru cevabı üreten, güvene gerek duymayan, merkeziyetsiz bir konum oracle sistemi oluşturmaktır.

XYO ağı dört ana bileşenden oluşmaktadır: Sentinels (Veri Toplayıcılar), Köprüler (Veri Aktarıcılar), Arşivciler (Veri Depolayıcılar) ve Diviners (Yanıt Toplayıcılar).

Sentinels: Sentinel’ler, verilen kısıtlı zaman içinde yararlı olmaya yetecek kadar yeterli bir sonuç veren sorunları hızlı bir şekilde çözmeye yönelik bir yöntemle verileri gözlemler. Daha sonra geçici defterler üreterek bu doğrulama yönteminin doğruluğu için kefil olurlar. Sentinel’lerin en önemli özelliği, diğer bileşenlerin aynı kaynaktan geldiğinden emin olabileceği defterler üretmeleridir.

Köprüler: Köprüler, konum verilerini kopyalarlar. Konum defterlerini, Sentinel’lerden Arşivcilere güvenli bir şekilde iletirler.

Arşivciler: Arşivciler, tüm defterlerin saklanması amacıyla, Köprülerden konum bilgilerini merkeziyetsiz olacak şekilde saklar.

Diviners: Diviner’lar XYO ağındaki en karmaşık kısımdır. Diviner’ların genel amacı, XYO ağındaki bir sorgu için en doğru verileri çekmek ve bu verileri o sorgulamayı gerçekleştirene geri iletmektir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Millonarios FC ($MFC) Token Socios ve Chiliz’de Listeleniyor

Ethereum Name Service (ENS) Nedir?