içinde ,

XRP’ye Bir Şok Daha: Dev Borsa XRP İşlemlerini Durdurdu!

22 Aralık tarihinde ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC tarafından açılan dava, XRP yatırımcıları için tam anlamıyla her şeyi bitirdi. Ripple fiyatı o tarihten bu yana %50 düşüş yaşarken her geçen gün başka bir kripto para borsası ile platformu delist haberi paylaşmakta.

Bitstamp Sonrasında OKCoin Duyurdu

İlk olarak önde gelen kripto para borsaları arasından Bitstamp yaptığı XRP duyurusu ile sert bir çakılmayı beraberinde getirdi. Bitstamp kripto para borsası sadece ABD içerisindeki kullanıcıların Ripple alım satımını durdurduğunu belirtse de bu durum diğer borsaların benzer adımlar atabileceği paniğini yarattı.

Ripple şimdi ise bir zamanlar Çin’in en büyük kripto para borsalarından olan OKCoin tarafından askıya alınıyor. OKCoin veya yatırımcıların daha aşina olduğu OKEx’in kardeş borsası, 4 Ocak 2021 tarihi itibarıyla bütün XRP işlemlerini askıya alıyor. Kullanıcıların marjin pozisyonlarının da borçlar onlar tarafından kapatılmaz tasfiye edileceği ve sistemin otomatik adım atacağı belirtildi.

XRP İçin Asıl Kötü Haber Gelmedi

XRP/USD paritesi bu haberin devamında yaklaşık %3 değer kaybetti ve 0,284 dolara kadar geriledi. Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi Ripple için beklenen asıl kötü haberin ise bu olmadığı biliniyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ve XRP listelememek için uzun süre ayak direten Coinbase, yatırımcıların zirvedeki korkusu gibi gözüküyor.

Ripple (XRP)

Coinbase kripto para borsası tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da kulislerde bunun XRP’yi delist edebileceği söylentisi dolanmaya başladı. Coinbase’in XRP listelemesi ile fiyatın %40’a yakın artış yaşadığı biliniyor ve tam olarak bu hafta gelecek bir delist duyurusunun düşüşe etkisi çok ama çok daha fazla olabilir.

OKCoin borsasının ise ciddi bir Ripple ticari hacmi olmadığı ve bunun Ripple likiditesine sert darbe vurmayacağı tahmin edilmekte.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Shadowman tarafından yazıldı.

BTC, ETH, XRP Ve LINK İçin Teknik Analizler Neyi Gösteriyor?

O Ülkeler Kriptopara Yatırımcılarına Kucak Açtı! Kriptopara ile Vatandaşlık Veren Ülkeler Hangileri?