in ,

XRP Yatırımcılarının Beklediği Spark Token Airdrop Nedir?

Kripto para sektöründe dikkatler XRP’nin üzerine çevrildi. XRP, son bir haftada neredeyse %124 oranında yükseliş yaptı. Son 24 saatte ise %7 oranında artış gösterdi. Yazının kaleme alındığı an itibariyle $0.68 dolardan işlem görüyor. Bazı ünlü analistler ise uzun zamandır XRP’nin yükselişe geçeceğini ve bunu sağlayacak olan etmenin ise Spark Token Airdrop’u olacağını dile getiriyordu. Peki Ripple yatırımcılarının beklediği Spark Token nedir?

Flare ağının yerel tokenlerinden biri olan Spark Token, Flare Network ve Federated Byzantine anlaşmasına göre uyarlanarak oluşturulmuştur. Bu ağ Ethereum sanal makinesinden yararlanmakta olup, Avalanche konsensüs protokolünü çalıştırmaktadır. Spark Token yaratıcısı Flare Network ise, Ripple destekli bir Blockchain şirketidir. Kendi oluşturduğu bu token’ı, yakın zamanda tüm XRP sahiplerine dağıtmayı planlıyor.

Spark Token’lar Ne Zaman Dağıtılacak?

XRP ağının anlık görüntüsü 12 Aralık tarihinde alınacak. Resmi dağıtım tarihi Flare Networks tarafından açıklanacak. Yaklaşık 45 milyar Spark Token, planlanan bir süreçte dağıtılacak. Dağıtılan bu tokenden almak isteyen yatırımcıların, borsada XRP’sini tutması ve Airdrop’u destekleyen platformlar üzerinde bir cüzdana sahip olması gerekmektedir.

Airdrop’u Destekleyen Platformlar Hangileri?

Airdrop’u destekleyen borsa ve cüzdanlar aşağıdaki görselde verilmiştir. Ayrıca Binance ve Kraken gibi kripto para borsa platformlarının da yakın zamanda Airdrop’u desteklemesi beklenmekte. Airdrop kampanyasının açıklanmasının ardından birçok platform Airdrop’a olan desteklerini açıkladılar. Bununla birlikte listeye katılım devam ediyor. Listeye katılan son isim ise, Crypto.com oldu. Crypto.com ve Flare Network tarafından yapılan açıklamada, platformda XRP sahibi olan kullanıcıların Airdrop’tan yararlanabileceği belirtildi.

Spark Token Nasıl Dağıtılacak?

XRP ve Flare ayrı ağlardan oluşmaktadır. Flare ağı henüz başlatılmamıştır, bu yüzden şu anda bu tokenları yönetmek mümkün değil. Kendi cüzdanınız varsa, Spark Tokenlarınız, Flare ağında çalışan bir dizi akıllı sözleşme tarafından ya başlatılırken ya da ağ XRPL’yi okurken talebinizi kaydeder kaydetmez teslim edilecektir. Spark ağı başlatıldıktan sonra talep etmek mümkün olacak.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Comments

Bitcoin (BTC) Nedir Ve Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Yeni Başlayan İçin Ethereum Nedir ve Nasıl Ortaya Çıkmıştır?