içinde , ,

Grayscale XRP Ve XLM İçin Şok Karar Verdi

Kripto para sektörünün en büyük varlık yönetim şirketlerinden birisi olan Grayscale, XRP ile ilgili delist haberlerine bir yenisini ekledi. Grayscale’in yönetimi altında 19 milyar dolara yakın kripto para olduğu biliniyor ve kurum bu bilançosu ile sektörün en önemlilerinden birisi.

Grayscale, XRP ve XLM Varlıklarını Azalttı

Grayscale, Ripple’a açılan dava sonrasında neredeyse 1 hafta sessizliğini korusa da 28 Aralık tarihinde bunu bozdu. Grayscale Investment’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada ve yayınlanan bildiride hala XRP ve XLM yatırımlarının olduğu göze çarpmıştı.

Bybt tarafından aktarılan güncel son 24 saati kapsayan bilgilere bakıldığında ise Grayscale’in XRP ve XLM varlıklarını sattığı görülmekte. Bybt verilerine göre Grayscale, elindeki 9.189.031 XRP ile 9.743.86 XLM’yi likidite etti, yani elinden çıkardı. Grayscale’in elinde hala 26 milyon XRP ile 9 milyon XLM bulunduğu ise kurumun tamamen XRP’den vazgeçmediğini gösteriyor.

Grayscale Riske Karşı Önlem Alıyor

Ancak Grayscale de birçok kripto para borsası ve yatırımcısı gibi XRP ile XLM’ye bağlı riskini azaltmakta. ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC, Ripple şirketinin yasa dışı menkul kıymet satışı yaptığını iddia ederek kuruma dava açtı. XRP ile aynı yapıya ve kurulum şekline sahip olan XLM ise uzmanlara göre SEC’in radarında yer alıyor. Bu haberlerin ve iddiaların devamında kripto para borsalarına yüklü XRP ve XLM gönderildiği gözlemlenmişti. Grayscale de balinaların izini takip ederek elindeki XRP ve XLM varlıklarının önemli bir kısmını sattı.

XRP aleyhine karar çıkıp çıkmayacağı hala bilinmiyor olsa da özellikle kurumsal yatırımcıların bu riski şimdiden ortadan kaldırmak istedikleri görülüyor. XRP’nin Binance US, Coinbase ve Bittrex gibi kripto para borsalarından delist edilmesi ise kurumsal yatırımcıların şu an için mantıklı hareket ettiğini göstermekte.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Shadowman tarafından yazıldı.

Blockchain Teknolojisi İnsanlığı Uzaya Çıkarabilir mi?

SEC’nin Sıradaki Hedefi Chainlink (LINK) mi? Güncel Veriler Açıklandı