in ,

XRP (Ripple) Bitstamp Borsası Tarafından Delist Edildi!

Kripto para sektöründeki borsalardan birisi olan Bitstamp, piyasadaki değerine göre en iyi üçüncü kripto para birimi olan XRP varlığını delist etti. Borsanın Twitter hesabından yapılan açıklamada bu durumun Ripple’a karşı açılan dava ile ilgili olduğu ifade edildi.

Bu hafta başında SEC’in Ripple şirketine karşı yapmış olduğu menkul kıymet dava hamlesinin ardından birkaç küçük borsa XRP satışını durdurarak delist etmişti. İlk defa büyük bir borsa, Ripple’ın SEC tarafından dava edilmesinin ardından XRP işlemlerini askıya aldı. SEC davası hakkında konuşan birçok uzman, dava sonucunda XRP’nin menkul kıymet olduğuna karar vermesi halinde platformlar üzerinden alınıp satılmayacağını, yani delist edileceğini ve bununla birlikte likiditesinin önemli bir kısmını kaybedebileceğini daha önce ifade etmişti.

XRP İçin Başka Delist İhtimalleri Güçleniyor mu?

Bitstamp borsası, 25 Aralık tarihinde yaptığı açıklamada, 8 Ocak 2021 tarihinden itibaren, ABD’li kullanıcıların XRP ile herhangi bir işlem yapamayacağını duyurdu. Diğer ülkelerdeki kullanıcıların Ripple alım satım ve yatırma işlemlerine devam edebileceği açıklandı. Bununla birlikte borsa Ripple ve SEC arasındaki davayı yakından takip edeceklerini ve buna göre Ripple ile ilgili son kararlarını vereceklerini belirtti. Bu olayın devamında, SEC’in XRP’yi bir menkul kıymet olarak kanıtlaması durumunda kripto para borsalarının çoğu menkul kıymet hizmeti lisansına sahip olmaması nedeniyle Ripple’ı, yani XRP’yi piyasalardan delist ettirebilir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Geleceğin Dünyası Ve Robotların Dünyası

Bitcoin, Ethereum Ve Chainlink Fiyatlarına Yönelik Teknik Analizler