içinde ,

XRP Fiyatını Etkileyecek Transfer: Ripple, Yüklü XRP Satışı Mı Yapıyor?

XRP Türkiye içerisinde inanılmaz bir kitleye ulaştı ve bunun birden çok sebebi var. 2017 yılındaki rallide değerini rekor bir şekilde 3,30 dolara kadar çıkartan toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi, son 1 ay içerisinde de %300 artış yakaladı. Bütün bunlar XRP’nin Türkiye’deki kitlesini devamlı olarak arttırmakta.

XRP Satışları Başladı

Ancak bu yükselişe rağmen son dönemde birbiri ardına yapılan yüklü XRP transferleri, yatırımcıları korkutmaya yetiyor da artıyor bile. Basın saati itibarıyla XRP/USD işlem çifti 0,57 dolardan işlem görüyor ve fiyatın baskılandığı gayet açık.

Bugün bilinmeyen bir cüzdandan Huobi kripto para borsasına 450 milyon adet yani yaklaşık 265 milyon dolarlık XRP transferi yapıldığı görülüyor. Tabii ki tek transfer bununla sınırlı değil. Bundan birkaç saat önce bilinmeyen cüzdanlar arasında 75 milyon adet XRP yani yaklaşık 43 milyon dolarlık daha transfer yapıldı.

XRP Fiyatı Neden Yükselmiyor?

4 Aralık tarihinde ise bilinmeyen bir cüzdandan Bybit kripto para borsasına 50 milyon XRP yani yaklaşık 30 milyon dolar gönderildiği görülüyor. Borsalara gönderilen yüklü XRP’ler sonrasında ise fiyatın sert bir şekilde düşmesi tesadüf olamaz.

XRP fiyatı daha önceki rallisinde 0,77 dolara kadar çıkmıştı ancak şu an bu satışlar sebebiyle istenilen seviyeye yükselemiyor. Satış baskısının bir kısmının ise Jed McCaleb gibi Ripple kurucuları kaynaklı olduğu bilinmekte. Bu baskının bitmesi, XRP için yeniden yükseliş getirebilir.

Shadowman tarafından yazıldı.

One Comment

    Grayscale, 24 Saatte Neredeyse 140 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı

    Telegram Nedir Ve Nasıl Kullanılır?