in ,

XRP Fiyat Analizi: XRP Kırılmaya Hazır

XRP yani Ripple, üçüncü en büyük dijital varlık fiyatı 0.22$’dan %300’ün üzerinde yükseliş kaydetti ve 0.82$’ı test ettiği için Mayıs 2018’den bu yana tarihin en iyi aylarından birini yaşadı.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle XRP/USD paritesi, 0,62$’dan işlem görmeye devam ediyor. Ripple’ın piyasa değeri 30 milyar dolara yaklaşırken, ortalama günlük işlem hacmi 24 Kasım’daki 30 milyar dolarlık rekor seviyeden 10 milyar dolara düştü.

Grafikler Ripple İçin Ne Gösteriyor?

Ripple’ın günlük aktif adresleri, Kasım ayının sonundaki ralli sırasında 41.599 ile rekor seviyeye yükseldi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle, piyasa oynaklığının azalmasıyla birlikte sayı 20.000’in altına düştü. Ancak, yine de yıl ortalamasından önemli ölçüde yüksekte yer almaktadır.

Ripple's daily active addresses

Kaynak: TradingView

Günlük aktif adresler (DAA), kullanıcıların ağ aktivitesini tahmin etmeye yardımcı olan ünlü bir on-chain metriğidir. Belirli bir günde bir işleme katılan adreslerin sayısını ifade eder. Her adres sadece bir kere sayılır ve bu metriği bir işlem sayısı açısından daha doğru hale getirir. DAA, belirli bir blok zincirinin ne kadar aktif olduğuna erişim sağlar. Artan sayı, madalyonun aktif olarak kullanıldığını ima ettiği için yükseliş sinyali olarak kabul edilir.

XRP Simetrik Bir Üçgende Hareket Ediyor

XRP teknik açıdan, bir dizi ardışık tepe ve dipleri birbirine bağlayan eğimli ve yukarı bakan trend çizgileri ile karakterize edilen simetrik bir üçgen formasyonu içinde hareket etmekte. Bu devam modeli, piyasada bir belirsizlik hissini ifade eden keskin bir fiyat hareketinin ardından bir konsolidasyon döneminden kaynaklanmaktadır, kopmanın yönü daha fazla momentumu belirleyecektir.

XRP's 12-hour chart

Yükseliş gelişimi, düşen trend çizgisi direncinin üzerinde 0,62$’dan kapanan bir mum çubuğuyla teyit olacak. Bu durumda, yukarı yönlü bir momentum, tahmini hedef olarak 0.89$ ile çekiş kazanabilir. Bu hedef %41 oranında bir fiyat artışını temsil eder. Üçgenin en geniş noktası ile potansiyel kopma noktası arasındaki mesafe ölçülerek belirlenir. Bunun yanında, benzer bir mantıkla 0,58$’lık üçgen desteğinin altında sürdürülebilir bir hareket olarak 0,336$’a doğru önemli bir düşüşle sonuçlanabilir. Bu gelişme, anlık yükseliş tahminini geçersiz kılabilir ve bu da XRP’nin düşüş yaşama ihtimalini daha fazla kuvvetlendirebilir.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

One Comment

iPhone veya iPad’lerindeki Trust Wallet’ta Dapp Sekmesi Olmayanlar Bunu Nasıl Yükleyebilir?

7-13 Aralık Arası Genel Değerlendirme