Ripple (XRP) Balina Hareketi İşlemleri Giderek Artmaya Devam Ediyor

XRP’nin balina aktivitesinde hareketlilik gözlemleniyor.

Ripple XRP

Dünyanın en değerli dijital para birimlerinden biri olan Ripple (XRP), son birkaç gün içinde balina işlemlerinde bir artış gördü. Önde gelen bir blockchain takip firması olan Whale Alert, kısa süre önce 124 milyondan fazla coin içeren iki önemli XRP transferine dikkat çekti.

19 Temmuz 2021 bugün itibariyle önde gelen bir XRP adresi, 4:26 UTC’de bilinmeyen bir cüzdana 84.3 milyon token taşıdı. Söz konusu işlemin toplam değeri yaklaşık 50 milyon dolar, işlem Bithomp.com’da kaydedildi. Ayrı bir transferde, 23 milyon doların üzerinde değere sahip yaklaşık 40 milyon XRP, bir kriptopara cüzdanından dijital borsa olan Binance platformuna transfer edildi.

İşlem, 17 Temmuz Cumartesi günü saat 12:08 UTC’de gerçekleşti. XRP şu anda dünyanın en büyük 6. dijital para birimidir. Ripple (XRP); Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT) ve Bitcoin Cash’den (BCH) daha değerlidir. Geçen hafta, XRP fiyatı büyük bir darbe aldı ve değerinin yaklaşık %10’unu kaybetti. Şu anda, XRP 27 milyar dolardan fazla bir piyasa değeri ile 0.58 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

XRP Balina Hesapları ve Kurumsal Girişler

XRP’nin balina aktivitesi, önemli bir fiyat artışının ortasında 2021’in başından bu yana yükselişte. Mayıs 2021’de bir kripto adresi, 139 milyon tokeni bilinmeyen bir kriptopara cüzdanına transfer etti. Benzer bir transfer, Haziran 2021’de bir kriptopara cüzdanı 176 milyon token aktardığında kaydedilmişti.

XRP, Ripple

Büyük işlemlerin yanı sıra, XRP yatırım ürünleri bu yıl kurumsal girişlerde önemli bir sıçrama gördü. Haziran 2021’de kripto varlık yönetimi firması CoinShares tarafından yayınlanan haftalık dijital varlık fonu akışları raporuna göre, XRP’nin kurumsal yatırımcılar arasındaki popülaritesi Mayıs ayının son haftasında artışa geçmişti.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

apple

Apple Çalışanları Uzaktan Çalışmaya Devam Etmek İstiyor

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

19 Temmuz 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü