in ,

XDC Network (XDC) Nedir? Nasıl Alınır?

XDC Network, XinFin tarafından oluşturulan bir blok zincir projesidir. XDC ağı, yetkilendirilmiş hisse kanıtı (XDPoS) konsensüs algoritması temelinde çalışan bir hibrit blok zincirdir. 

Ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi amaçlayan merkeziyetsiz projenin hedefleri arasında kullanıcıların alım satım işlemlerini modernize etmek gibi gelecek vadeden maddeler bulunuyor. 

XDC Network Ekibi 

XDC Network, 2019 yılında Ritesh Kakkad ve Atul Khekade tarafından kurulmuştur. Kakkad, bulut bilişim alanında uzun bir geçmişe ve deneyime sahip seri teknoloji girişimcisidir. Bilgisayar mühendisi olan Khekade ise en önde gelen Asya bankalarından oluşan bir konsorsiyum için ilk izinli blok zinciri olan MonetaGo ağının oluşturulmasında rol almıştır. 

XDC Projesini Benzersiz Yapan Nedir? 

XDC Network, 1,7 trilyon dolarlık ticaret finansmanı açığını kapatmak amacıyla kurulan dünyanın önde gelen bankaları ve banka dışı finans kuruluşlarından oluşan Trade Finance Distribution Initivative’e katılmaya davet edilen ilk ve tek blok zinciridir. 

Proje, bu yönüyle diğer blok zincir projelerinden farklılaşmaktadır. Bunun yanı sıra, XDC Network 2021’in sonlarında dünyanın ilk ticaret finansmanı tabanlı NFT işlemleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 

XDC Network’ün Avantajları Nelerdir? 

XDC Network, Ethereum blok zincirinin kullanıcılarına sunduğu en iyi özellikleri ön plana çıkarıyor. XDC, kullanıcıların karşısına çıkabilecek olası sorunları ortadan kaldırıyor. 

Bununla birlikte protokolün faydalandığı platformlardan birisi dünyaca ünlü teknoloji şirketi IBM’e ait Quorum’dur. Yüksek verimli akıllı sözleşmeler ve gerçek zamanlı ödeme imkanları sunan XDC Network, bireysel ve kurumsal kullanıcıların küresel piyasada çok cüzü ücretler karşılığında işlem gerçekleştirebilmesine imkan tanıyor. 

XDC İstatistikleri

Toplam arzı 37 milyar 705 milyon 12 bin 699 olan XDC’nin dolaşımdaki arzı ise 13 milyar 839 milyon 550 bin 443’tür. XDC, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0.19 dolar seviyesini 21 Ağustos 2021’de görürken, en düşük fiyat olan 0.00015 dolar seviyesini ise 20 Haziran 2019’da görmüştür. 

XDC Nasıl Alınır?

XDC; KuCoin, Bitfinex, Bittrex, Gateio, Bybit ve Huobi gibi büyük platformlarda listelenmektedir. XDC almak isteyen yatırımcılar yine bu platform üzerinden kolaylıkla XDC alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Optimism, 587 Milyon Dolar Değerindeki OP Tokenlerin Kilidini Açacak

Çin Menşeili Kripto Varlıkların Piyasa Değerleri