in ,

XANA (XETA) Nedir? Nasıl Alınır?

XANA (XETA), metaverse için özel olarak oluşturulmuş EVM tabanlı bir blok zincir altyapısı ve aynı zamanda dApp platformudur. 

Tüm popüler cüzdanlar ile uyumlu olan bu platform, aynı zamanda neredeyse tüm büyük blok zincirler ile köprülenmiştir ve küresel markalar tarafından benimsenmiştir. XANA zincirinin öncelikli özelliği, XANA metaverse ile oldukça uyumlu çalışmasıdır. XANA blok zincirinde başlatılan tokenler, NFT’ler veya dApp’ler, XANA metaverse’e kolaylıkla entegre edilebilir. 

Proje, içerik oluşturuculara ve kullanıcılara kendi metaverse ekosistemlerini oluşturabilecekleri en sorunsuz altyapıyı sunmayı amaçlar. 

XANA Projesinin Diğerlerinden Farkı Nedir?

Projenin en önemli farkı, mobil tabanlı bir metaverse olmasıdır. Bununla birlikte XANA, sınırsız bir VR sürümünün benimsenmesini sağlar. Projenin native mobil uygulamasının bir diğer avantajı da AR işlevleri sunmasıdır. Yerel bir yan zincir çözümüne sahip olmak ise öne çıkan bir diğer avantaj olarak gösterilebilir. 

XANA’nın Sunduğu Özellikler

  • XANA, gerçeğe benzer dijital ekonomisiyle son derece etkileşimli bir sanal dünya yaratarak sanal gerçeklik algısını değiştiren bir metaverse’tür. Proje, kullanıcılarına sanal dünyaları keşfedebilecekleri, sanal etkinliklere gidebilecekleri ve merkezi bir otorite olmadan çeşitli oyunları oynayabilecekleri sürükleyici bir deneyim sunar. 

  • XANA blok zinciri etkileyici derecede düşük maliyet ve hız sunar. 
  • Projenin sunduğu özellikler arasında optimizasyon ön plana çıkmaktadır. Bu özellik sayesinde XANA, orta seviye akıllı telefonlarda veya düşük kaliteli PC’lerde bile çalışabilir. 

XANA Genesis Nedir? 

Genesis, XANA’nın ilk orijinal yapay zeka tabanlı NFT koleksiyonudur. Güçlü yardımcı programlara sahip 10.00 Japon anime tarzı avatar, tam ticari haklara ve metaverse’te çeşitli ayrıcalıklara sahip kişiselleştirilmiş bir yapay zeka motoru içerir. Projenin aynı zamanda kendi AI motoru bulunmaktadır ve bu AI motorunun ismi ise “PROPHET” olarak adlandırılmıştır. PROPHET ile AI iş ortağınızı istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. 

XANALIA Nedir? 

Projenin metaverse uyumlu NFT’lerini satın almak veya satmak için bir de NFT pazar yeri bulunmaktadır. Bu pazar yerinin adı ise XANALIA’dır. XANALIA NFT pazarı, NFT yaratıcılarına ve koleksiyonerlerine dijital varlıklarını tasfiye etmeleri için potansiyel fırsatlar sunar. XANA metaverse kullanıcıları, NFT’lerini XANALIA’da oluşturabilir ve bunları oyun içi varlıklar olarak kullanabilir. 

XANA Ekibi 

XANA, NOBORDERZ adlı bir şirket tarafından geliştirilmiştir. NOBORDERZ, bir metaverse teknolojisi ve blok zincir şirket grubudur. Şirket; Dubai, ABD, Çin, Kıbrıs, Hindistan, Pakistan ve Japonya’da 6 ofis ve 109 çalışandan oluşmaktadır. 

XETA İstatistikler

XANA projesinin yerel kripto varlığı XETA’nın maksimum arzı 5 milyardır. Toplam arzı 125 milyon olan XETA’nın dolaşımdaki arzı ise CoinMarketCap üzerinde 125 milyon olarak görülmektedir. XETA bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0.1543 dolar seviyesini 20 Temmuz 2022’de görürken en düşük fiyat olan 0.03375 doları ise 30 Aralık 2022’de görmüştür. 

XETA Nasıl Alınır? 

XETA almak isteyen yatırımcılar; Bitget, OKX, PancakeSwap gibi popüler kripto varlık alım satım platformları üzerinden bu varlığı kolaylıkla alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. Piyasada XETA için popüler işlem çiftleri arasında XETA/USD, XETA/TRY ve XETA/EUR vardır. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Likit Staking Nedir?

StarkWare Nedir?