in ,

X, Ödeme Entegrasyonuna Dair Video Yayınladı! DOGE Dahil Edilecek mi?

Dogecoin

X, basit sohbet özellikleri ve ödeme entegrasyonuna dair ilgi çekici bir video paylaşımında bulundu. 

X (Twitter) platformunun CEO’su Linda Yaccarino kısa süre önce yaptığı duyuruda, platformdaki çok çeşitli ödeme entegrasyonlarını tanıtan bir video yayınladı.

Linda Yaccarino tarafından paylaşılan video, X’in kapsamlı bir ödeme uygulamasına dönüşme yönündeki iddialı planlarına ışık tutuyor. Bu dönüşüm, kullanıcıların çevrimiçi alışveriş yapmalarını, para transferlerini kolaylaştırmalarını ve Elon Musk’ın yaratıcı topluluğu içindeki reklam gelirlerinden yararlanmalarını sağlamayı vadediyor.

Twitter’ı X olarak yeniden markalaştıran Elon Musk, hepsi bir arada bir uygulama deneyimi yaratmayı hedefliyor. Başta Dogecoin olmak üzere kripto para birimlerine verdiği yüksek sesli destek, DOGE ödemelerinin X’e entegrasyonuna ilişkin spekülasyonları körükledi. Ancak, yayınlanan videonun DOGE’nin ya da genel olarak kripto para birimlerinin dahil edileceğini açıkça teyit etmediğini belirtmek gerekir.

Kripto Ödeme Entegrasyonu İçin Zemin Hazırlama

Financial Times’ın kaynaklarına göre, X’in ödeme özelliği başta yalnızca itibari para birimlerini destekleyecek. Ancak, Musk’ın şirketteki geliştiricilere platformun ödeme sistemini kripto işlevselliğinin daha sonra eklenebileceği şekilde inşa etme talimatını verdiği bildirildi.

Ayrıca X, Maryland, New Hampshire ve Rhode Island da dahil olmak üzere yedi ABD eyaletinde lisans aldı. Rhode Island lisansı kripto para ödemelerini kapsarken, PayPal ve Venmo gibi daha geleneksel ödeme sağlayıcılarını da içeriyor.

Dogecoin, Elon Musk

Bunun yanı sıra, Elon Musk’ın kripto para piyasası üzerindeki etkisi yadsınamaz. Musk son zamanlarda Dogecoin ile ilgili herhangi bir paylaşımda bulunmasa da Dogecoin destekçileriyle aktif olarak etkileşime geçmeye devam ediyor.

Bununla birlikte, geçtiğimiz Ağustos ayında Musk, annesi Maye Musk’ın bir tweetine yanıt olarak Twitter/X’i Dogecoin’e dost olarak tanımladı. Dogecoin’in bir ödeme şekli olarak X üzerinde olası onayı, çekiciliğini ve değerini önemli ölçüde artırma potansiyelini de içeriyor.

DOGE ödemelerinin X’e entegrasyonu henüz teyit edilmedi, ancak kripto topluluğu Elon Musk ve X’ten bu olasılığa ilişkin resmi açıklamaları heyecanla bekliyor.

Kaynak: https://www.bsc.news/post/x-payments-incoming-will-doge-be-included

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Aptos, Flowcarbon ile Ortaklığını Duyurdu

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi